fbpx

У Франківську вперше представили виставку архівних документів ЗУНР

Суспільство 10:43, 09.11, 2019

В Івано-Франківську, на книжковому форумі «Сторінками української книги», яка відкрилась у фортечній галереї «Бастіон», представили виставку архівних документів «На шляху до Соборності України».

НА ФОТО: Фото: golos-info

КУРС писав, що у франківському Бастіоні у форматі виставки-ярмарку проходить дводенний фестиваль української книги.

В рамках фестивалю давні періодичні видання та 12 архівних справ вперше представлено для загального огляду. Про це на книжковому форумі розповів головний спеціаліст відділу використання інформації та документів Державного архіву в Івано-Франківській області Тарас Галян.

«Сьогодні ми представили виставку архівних документів «На шляху до Соборності України». Тут є першоджерела, які відображають державотворчі процеси періоду діяльності ЗУНР, а це 1918–1919 рік. До уваги відвідувачів представлено 12 архівних справ, 6 періодичних видань і 2 банери, які допомагають глядачам побачити матеріали нестандартного формату. Це зроблено з метою економії простору. Хоча джерельна база є набагато ширшою. Усі документи ми представили вперше для широкого огляду, основне місце їх зберігання – архівосховище», – зазначив Галян.

Він зауважив, пише Укрінформ, що представлені документи відображають усі процеси життєдіяльності маленьких сіл і міст Станіславівського воєводства на території Західної України. Серед них є справи, зібрані польською таємною поліцією, щоб відстежувати діяльність ЗУНРу, січових стрільців, діячів УГА, “які свого часу і словом, і зброєю боролись за самостійність держави”.

«Серед найбільш відомих діячів того періоду – голова ЗУНРу Євген Петрушевич. Є документи, на яких стоять підписи діячів уряду ЗУНРу… Тут є можливість попрацювати з цими документами», – зазначає Галян.

За його словами, нині до архівних документів того періоду звертаються не лише науковці, але й ті, хто цікавиться минулим своєї родини, місцевості.

Нині в обласному архіві Івано-Франківщини зберігають до 60 архівних справ і 13 періодичних видань, які виходили з 1918 до літа 1919 року.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: