fbpx

У Франківську врятували колонію червонокнижних кажанів - відвезли у Галицький парк

Суспільство 16:17, 02.12, 2020

У Франківську під час ремонту на даху багатоповерхівки на Бандери, 21 знайшли колонію сплячих кажанів. Їх забрали в Центр реабілітації диких тварин Галицького національного природного парку.

Про це в мережі розповів заступник директора Галицького НПП Володимир Бучко.

“Сьогодні – 225 врятованих від неминучої смерті маленьких створінь!Виїхав миттєво, адже не можна було гаяти ні хвилини – під загрозою загибелі була ціла колонія занесених до Червоної книги України рудих (дозірних) вечірниць (Nyctalus noctula). Зустрів мене на вул. Степана Бандери, 21 пан Андрій. Клонія налічувала 250 особин. На превеликий жаль, 25 з них усе-таки загинули від переохолодження. Інших доставив у Центр реабілітації диких тварин Галицький національний природний парк“, – повідомив Володимир Бучко.

Кажани вклалися у зимову сплячку під утеплення дахового парапету. Тож щоби дістати всіх звірів, довелося зривати пінопласт.

Володимир Бучко розповів, що кажанів знайшли робітники, які робили ремонт даху. Частину кажанів вони зібрали у відро. Тваринки трималися купи і пищали. Їх усіх розподілили по картонних коробках.

Володимир Бучко пообіцяв розповісти, як влаштують рудих вечірниць в парку.

Довідково. Руді (дозірні) вечірниці (Nyctalus noctula) мають довжину 8 см та розмах крил 35 см, це один із найбільших видів кажанів Європи.

Зазвичай починають полювати із заходом сонця, раніше за більшість європейських кажанів. Літають високо та швидко, піднімаються над верхівками дерев. Селяться в невеликих гаях, можуть пролітати до 20 км від місця сну. Удень зазвичай ховаються в укриттях. Харчуються комахами.

Узимку руда вечірниця впадає у сплячку, як і решта кажанів помірних широт. Зазвичай для цього дупла занадто холодні, тому тварина шукає печери або штучні споруди, як-от горища.

Починаючи з 2000–2005 року, в Україні та суміжних країнах частішають зимові знахідки вечірниці дозірної. Кажанів часто знаходять у стані зимової сплячки в різноманітних господарських приміщеннях, у будівлях університетів та адміністрацій та інших нежитлових спорудах. Щороку фахівці Українського центру охорони кажанів виявляють до 10 місць перебування, всі у містах, у кожному від 10–20 до кількох сотень вечірниць.

З 2009 року цей вид кажанів включений до Червоної книги України.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: