В Івано-Франківську 14 квітня запрацювали дев’ять станцій моніторингу якості повітря. Стежити за показниками забрудненості жителі міста можуть в режимі реального часу.
Про це Суспільному розповів співрозробник станції моніторингу якості повітря Андрій Антоненко.
З його слів, станції моніторингу розмістила громадська організація “ЛУН Місто” на вікнах приватних осель в Івано-Франківську.
У місті планують встановити ще кілька таких приладів, тому розглянуть нові заявки від жителів, які готові долучитися до ініціативи.
“Ця конструкція є легкою та водночас міцною через те, що надрукована на ЗD принтері і її металева конструкція — алюмінієва. Її перевірили: на неї сідали важкі птахи, і конструкція все витримала”, — каже Андрій Антоненко.
Протягом кількох місяців станції працювали в Івано-Франківську в тестовому режимі. 90% часу повітря було “чисте” та “прийнятне”, розповідає кураторка громадської мережі “ЛУН Місто AIR” Анна Денисенко.
“Для великих непромислових міст основний забруднювач — це автомобільний транспорт, особливо якщо авто не відповідають сучасним екологічним нормам. Ми за ними чорний шлейф можемо бачити”, — говорить жінка.
Анна Денисенко розповідає, що подивитися інформацію зі станції у реальному часі можна безкоштовно на карті застосунку. Якщо станції зелені чи жовті — повітря чисте. Червоний і фіолетовий колір — показник забрудненості високий, і варто мінімізувати активності на вулиці й зачинити вікна. Також на карті можна подивитися архівні дані за останній місяць і порівняти, де було чистіше, брудніше.
Наразі громадська організація розмістила станції моніторингу у восьми містах України.