fbpx

У Франківську запустили спільноту людей літнього віку "Дружні долоні"

Суспільство 14:10, 25.10, 2023

Освітньо-культурний простір Гончаренко центр Івано-Франківськ та благодійна організація Карітас запустили спільноту підтримки людей літнього віку «Дружні долоні».

У межах проєкту літні люди можуть отримати безкоштовну психологічну підтримку, юридичні консультації та простір для втілення власних ідей, пише Успіх in UA.

За словами директорки освітнього простору Оксани Кузьменко, люди у віці 60+ — одні з найактивніших учасників заходів, що проводять на базі Гончаренко центру. Вони долучаються і до вивчення англійської мови, і до уроків цифрової грамотності, і до патріотичних акцій. Проте водночас літні люди потребують індивідуальної підтримки та профільних спільнот для зустрічей з однодумцями.

«Це надзвичайно активні, мудрі та енергійні люди. А тому нам захотілося зібрати їх разом, дізнатися про їхні проблеми та допомогти з їх вирішенням. На жаль, люди старшого віку надзвичайно вразливі під час війни. Власне, саме так і виникла ідея створити клуб, спільноту підтримки, де наші відвідувачі зможуть безкоштовно отримати всі необхідні консультації та просто зустрітися з однолітками, знайти нових друзів», — розповідає Оксана Кузьменко.

Значна частина учасників клубу — переселенці з прифронтових та тимчасово окупованих територій України, зокрема з Маріуполя. Із ними в клубі «Дружні долоні» працює психологиня з благодійної організації Карітас Івано-Франківськ Наталія Лащик.

«Це і психологічна підтримка, і різноманітні варіації арттерапії для людей старшого віку. Але й на цьому наша підтримка не обмежується. Ми допомагаємо розібратися із пільгами, закрити якісь базові потреби, заповнити заявки на відновлення зруйнованого окупантами житла тощо. Ми бачимо страхи та виклики, з якими зустрічаються літні люди. І наші «Дружні долоні» роблять все можливе, аби повернути учасників клубу до повноцінного життя», — додає директорка Гончаренко центру Івано-Франківськ.

Крім того, організатори клубу допомагають людям елегантного віку з організацією дозвілля. На думку Оксани Кузьменко, це сприяє соціалізації літніх людей та швидшій адаптації переселенців.

«Моя мама зараз в окупації в Бердянську. І я щодня телефоную, аби вона відчувала свої важливість, не випадала з життя. Аби вона пам’ятала, що потрібна суспільству. І учасники нашого клубу мають ті самі потреби. Тож сумнівів в актуальності цього проєкту у нас не було. Зрештою, реакція самих учасниць та учасників каже сама за себе: вони приходять, спілкуються, вирішують свої запити, проходять арттерапію та звільняються від власних страхів і хвилювань», — розповідає Оксана Кузьменко.

Аби долучитися до спільноти підтримки людей старшого віку «Дружні долоні», достатньо завітати до Гончаренко центру Івано-Франківськ, що на вул. Шашкевича, 1/1, та заповнити реєстраційну форму. Або зателефонувати за номером +380672761401.

Участь у всіх заходах спільноти та освітнього простору безкоштовна.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: