fbpx

Starlink на сонячних панелях: франківці зробили потужну зарядну станцію для ЗСУ

Суспільство 19:01, 22.07, 2022

Франківські спеціалісти створили найпотужнішу зарядну станцію на сонячних панелях, яка може живити пристрої, яким треба 220 В.

Перший тест зарядна станція успішно пройшла на пристрої Starlink, повідомили в Івано-Франківській обласній військовій адміністрації.

“Сподіваємось, що саме такі системи живлення дозволять підрозділам ЗСУ не демасковувати свої позиції та користуватись зеленою енергією для своїх потреб”, – кажуть науковці.

Один із розробників – доктор технічних наук, проректор ІФНТУНГ Максим Карпаш. Цю та інші зарядні станції, які працюють у військових підрозділах на лінії фронту, сконструювали і зібрали втрьох – разом із колегами Андрієм Яворським та Любомиром Жовтулею.

У Франківську створюють зарядні станції на сонячних панелях для ЗСУ
Станції на сонячних панелях роблять для бійців франківські науковці

КУРСу Максим Карпаш розповів, що зарядні станції франківські науковці розробляють для ЗСУ з перших днів російського повномасштабного вторгнення. Спочатку робили більш прості – щоб мобільні зарядити. Потім отримали запит на потужніші зарядні пристрої. Загалом передали військовим підрозділам вже п’ять зарядних станцій.

Франківські станції на сонячних панелях для ЗСУ

“Коли надійшов запит на станцію, яка би видавала 220 В, подумали, що варто зробити її на сонячних батареях. Річ у тому, що “Starlink” вимагає багато енергії, і щоби підтримувати зв’язок, військовим доводилося вмикати генератори, а це дим і тепло – генератор видно в тепловізор, відповідно було потрібне додаткове маскування, – пояснює Максим Карпаш. – Наша зарядна станція не потребує маскування, сонячні панелі не проглядаються. Вона може ефективно працювати на розсіяному світлі. І ще десь півтори години тримає в темноті”.

Щоби розробити і змонтувати станцію, вдалися по допомогу до шведських партнерів – отримали грант, плюс ще збирали пожертви.

Франківці роблять для ЗСУ заряднгі станції
Перші зарядні станції від франківців вже в ЗСУ

“Це тестовий зразок, – говорить розробник. – Маємо ще запчастини, хочемо виготовити іще кілька таких станцій і тоді передамо їх на фронт. Зараз чекаємо на “Starlink”, щоби зробити їх одразу повноцінними комплексами”.

Науковці кажуть, що вже мають понад десять прохань із ЗСУ допомогти “зеленими” комплексами зв’язку.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: