fbpx

У франківських школах протестують безконтактні дезінфектори – винахід гуртківців Центру освітніх інновацій

Суспільство 16:18, 06.11, 2020

Сьогодні першу партію безконтактних дезінфекторів переможці міжнародного конкурсу, учні франківського Центру освітніх інновацій, вручили керівникам закладів середньої освіти. В школах міста винахід мають протестувати.

Учні Центру освітніх інновацій нещодавно отримали перемогу у міжнародному конкурсі та отримали фінансування на реалізацію власного винаходу. А він виявився вкрай необхідним у сучасних реаліях пандемії – учні та викладачі Центру виготовили безконтактні дезінфектори.

У франківських школах протестують безконтактні дезінфектори – винахід гуртківців Центру освітніх інновацій 1

Працювати над створенням безконтактних дезінфекторів почали у серпні, коли дізналися про проєкт UPSHIFT Україна. Тоді й вирішили, реалізуати ідею та подати заявку. 

“Вже у серпні ми мали каркас нашого продукту. І завдяки UPSHIFT Global, який в Україні реалізовується за підтримки ЮНІСЕФ Україна та «Фонд «Професійний розвиток Харкова», ми виготовили продукт. Коли ми працювали над створенням дезінфекторів, то головними критеріями була якість та відносна дешевизна матеріалів. Зараз школи будуть їх тестувати. Якщо виникнуть недоліки, то ми працюватимемо над їх усуненням», – розповіла Христина Гафійчук, студентка другого курсу Національного медичного університету, менеджерка проєкту.

У франківських школах протестують безконтактні дезінфектори – винахід гуртківців Центру освітніх інновацій 2

Проєктом займалися діти з гуртків Центру освітніх інновацій: учні Природничо-математичного ліцею Мирослав ВознякАнатолій БубликЮрій Тумир, учень школи № 11 Юрій Угринчук та студентка медичного університету Христина Гафійчук. А науковими керівниками були Олександр Аронець, Анатолій Казмерчук та Марія Починок.

«Приємно, що наші учні, одна із 140 команд, стали фіналістами та отримали фінансування на виготовлення свого винаходу. Сам проєкт ще не реалізований до кінця. Ми й надалі працюємо над його завершенням. Зокрема над створенням відео, мобільним додатком та над виготовленням наступної партії. Сподіваємося, що він стане в пригоді у закладах освіти», – зауважила Марія Починок, директорка Центру освітніх інновацій та один із наукових керівників проекту.

У франківських школах протестують безконтактні дезінфектори – винахід гуртківців Центру освітніх інновацій 3

«Такі винаходи неможливі без підтримки талановитої молоді, – переконаний Олександр Аронець, керівник проєкту. – Працювали в межах міської програми «Навчимо 100 дітей ARDUINO робототехніки». І от – результат через 2 роки. Є діти, які генерують цікаві ідеї. Наше завдання – підтримати їхні ідеї та допомогти втілити їх в життя.”

“Такі дезінфектори найкраще підійдуть для шкільних їдалень. Адже можна продезінфікувати руки без зайвих контактів. І я вкотре наголошую, що наша молодь – дуже талановита, ініціативна та розумна», – резюмував міський голова Руслан Марцінків, інформує пресслужба мера.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: