fbpx

Уроки просто неба: у Галицькому ліцеї створили мобільні класи для пізнання природи

Суспільство 13:47, 11.05, 2023

Уроки просто неба на різних природних локаціях запровадили у Галицькому ліцеї “Академічний” на Прикарпатті.

У межах ініціативи «Громадський бюджет на дитячі мрії», яку реалізує Швейцарсько-український проєкт DECIDE учні ліцею разом із вчителями створили мобільні класи для пізнання природи. Їхній проєкт підтримали на рівні Галицької територіальної громади.

«Основна мета проєкту – забезпечити проведення уроків на свіжому повітрі в різних екосистемах нашого краю: чи то ліс, чи то берег річки, чи навіть природничий музей», – розповідає Володимир Бучко, батько учениці 9-го класу Бучко Лілії та учасник шкільної команди проєкту.

Уроки просто неба: у Галицькому ліцеї створили мобільні класи для пізнання природи 1

Володимир Бучко є головою ГО Eco-Halych: Wildlife Rehab Реабілітація дикої природи та заступником директора з наукової роботи Галицького національного природного парку.

«По-перше, клас дійсно є дуже мобільним, адже меблі та намети розгортаються будь-де всього за 15 хвилин. А ще ми плануємо запрошувати на “виїзні уроки” спеціалістів різних галузей: зоологів, іхтіологів, ботаніків, аби вони детальніше ознайомили дітей з матеріалом шкільної програми», – додає Володимир Бучко.

Перші уроки просто неба вже встигли провести. Учні в захваті і від результату, і від самого процесу втілення в життя своїх ідей, розповідають в проєкті.

Уроки просто неба: у Галицькому ліцеї створили мобільні класи для пізнання природи 2

«Ми багато спілкувалися, навчалися, творили та агітували. І наша команда, зрештою, перемогла! – ділиться емоціями Діана Лашків, учениця 11-го класу. – Я познайомилася з новими цікавими людьми, які дали можливість зрозуміти, що у житті можна багато досягти та змінити на краще!».

«Ніякі наукові посібники й слова не замінять дитині безпосереднього спілкування з природою, – переконані вчителі ліцею Керницька Оксана та Стрембіцька Віра. – Уроки на свіжому повітрі корисні для здоров’я, особливо в наш час, коли діти ведуть малорухливий спосіб життя. Та і практичний матеріал під час занять на природі краще засвоюється учнями, ніж теоретичний у стінах ліцею».

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: