fbpx

У Галицькому замку відкрили виставку про життя людей Донбасу після початку війни

Суспільство 10:35, 19.06, 2022

Біля мурів Галицького замку Івано-Франківська обласна організація “Молода Просвіта” 8 червня відкрила виставку про війну “На зламі”. Експозиція складається з 14 стендів, які розповідають про зміни у житті цивільного населення Донбасу після початку російсько-української війни у 2014 році.

За словами організаторів, виставка уже була у багатьох містах України, але вперше на Прикарпатті.

“Нам важливо, щоб такі події відбувалися не тільки в обласних центрах, а й менших містах. І це дуже правильно – говорити про сучасну історію у пам’ятному для України місці. Наші вороги не змінюються, як і їхні методи загарбання територій. Після Галича плануємо привезти виставку ще у Калуш і Долину”, – розповіла керівниця громадської організації “Молода Просвіта Прикарпаття” Євгенія Бардяк.

Сама виставка не торкається подій, які розгортаються після 24 лютого, але через зібрані історії вона дозволяє провести паралелі між тим, що прожили люди у 2014 році і зараз. 

Першими, хто побачив експозицію у Галичі, стали освітяни, школярі та представники місцевих парафій, які завітали на її офіційне відкриття.

“Від 2014 року багато хто звикся і притерся до локальної війни. Ми знали, що наші хлопці є на Сході, маємо невелику, але сильну армію. Це притупило наше бачення і мислення. Війна тоді не зачепила прямо інші області. Але якби ми жили  одним  мисленням та диханням вже у той час, то, можливо, у нас би не було гіршої війни”, – зазначив відвідувач виставки, настоятель місцевої парафії Євген Стасюк.

Експозиція “На зламі” у Галичі буде впродовж місяця. Побачити її зможуть всі охочі, піднявшись на вершину гори, де знаходяться мури Старостинського замку.

За словами Генерального директора Національного заповідника “Давній Галич” Володимира Олійника, їх команда радо приймає виставку, бо це дає можливість краще зрозуміти відчуття та переживання людей у гарячих точках, які безпосередньо зіштовхнулися з агресію ворога.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: