fbpx

У геріатричному пансіонаті Франківська облаштують сучасну медіатеку

Суспільство 09:26, 05.03, 2020

Ідея створення у геріатричному пансіонаті Івано-Франківська сучасного креативного артпростору з’явилася у керівника цього закладу Віталія Яворського декілька місяців тому. Досі в будівлі була кімната-бібліотека, у якій десятки років не проводили ремонт. Керівництво пансіонату звернулося до викладачів та студентів факультету архітектури, будівництва та дизайну університету Короля Данила з проханням допомогти розробити проєкт майбутньої медіатеки.

“На сьогоднішній день ми маємо як креслення, так і візуалізацію цього простору. У приміщенні уже проведено основні ремонтні роботи, а тепер ми починаємо, згідно з отриманим проєктом, дозавершувати ремонт та облаштування”, – розповідає Яворський.

У цьому приміщенні буде бібліотека, книги можна буде читати і в самій кімнаті медіатеки, і брати до своєї кімнати, для підопічних закладу, які мають проблеми із зором, буде обладнане спеціальне місце з можливістю прослуховувати аудіокниги, також буде екран, на якому можна буде переглядати фільми, встановлене караоке для тих мешканців, які люблять співати.

“А також в цьому приміщенні ми плануємо проводити найрізноманітніші майстер-класи, семінари чи тренінги. Проте найголовніше – ми обладнаємо два місця, де будуть комп’ютери з можливістю виходу в інтернет, щоб наші підопічні могли, за допомогою відеозв’язку, поспілкуватися з рідними, друзями, сусідами чи просто знайомими людьми”, – каже Віталій Яворський.

За його словами, майбутня медіатека стане сучасним простором, налаштованим не на старість, як звично буває в будинках для літніх людей, а на творчість, розвиток, на цікаве життя.

“Основна вимога, яку поставили перед нами, приміщення медіатеки мало бути розрахованим на маломобільних людей. Ми вирішили запропонувати столи-трансформери, висота яких може збільшуватися чи зменшуватися, залежно від потреби, а ще такі стелажі, аби не складно було дотягнутися до книжок. Усі ці нюанси ми враховували при розробці проєкту. Також ми хотіли, щоб цей простір був сучасним і привабливим візуально, тому ретельно обрали кольорову гаму – білий глянц і переважно зелені кольори. Працювати над проєктом було цікаво, адже дуже хотілося чимсь допомогти людям, які живуть в геріатричному пансіонаті”, – розповів викладач Університету Короля Данила Андрій Гончарик.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: