fbpx

У гірському селі Великий Рожин на Косівщині відновили зруйновані повінню мости. ВІДЕО

Суспільство 19:17, 22.01, 2021

У селі Великий Рожин, що знаходиться у Косівському районі та межує з Чернівецькою областю, урочисто відкрили два мости. Їх відновили після руйнування внаслідок минулорічних червневих паводків.

Петро Іванишин перерізає стрічку на відкритті моста у селі Великий Рожин

Цей день – свято для місцевих мешканців. Директорка школи, що знаходиться у Великому Рожині, Олександра Прокоп’юк розповідає:

«До нашої гімназії діти ходять з трьох сіл – Яворова, Білоберезки і наші діточки. І частина з них йде саме цією дорогою та цим мостом. Діти до школи приходили мокрі по коліна, взуття мокре. Хочеться вірити, що це не останні мости, які будуть у нас збудовані. І гарної дороги нам треба, щоб наше село було проїзне на Писаний камінь. Хотілося б, щоб і турист до нас прийшов».

міст Великий Рожин

Тішиться новим мостам і мешканець села Великий Рожин Василь Кручак. Чоловік бідкається, що раніше тут неможливо було пройти:

«Води забирали кладки. Деколи ми підвозили старшим людям продукти».

На Косівщині у селі Великий Рожин відновили мости

Міст важливий, бо його чекали багато десятиліть люди, говорить депутат Кутської селищної ради Микола Данилюк:

«Я б його назвав мостом возз’єднання сьогоднішньої кутської громади з білоберізькою, з Верховинським районом. Він важливий для обжиття цих всіх територій, бо з сьогоднішніми викликами мало хто залишається в горах».

Виконроб мостів Ярослав Гуменюк каже, що нові мости у селі Великий Рожин є добротними і наступний паводок їх уже не змиє:

«Фундаменти опущені нижче води на півтора метра. Я думаю, що вода вже їх не підмиє. Це такі мости капітальні. Вони розраховані, говорять проєктанти, на 5 тонн. Але я даю гарантію, що вони і 25 тонн витримують. Складність будівництва була в тому, що фундаменти у воді будували. Бетон треба було на місці робити, бо його не підвезеш по цих дорогах. Але всьо класно вийшло, люди задоволені».

мешканці села Великий Рожин на відкритті мосту
освятили відновлений міст у селі Великий Рожин
У Великому Рожині відкрили відновлені мости

Голова Косівської РДА Петро Іванишин відзначає, що мости зроблені якісно та надійно. І вони довго будуть служити людям.

«В планах є відбудувати ще не один міст і багато доріг, які були зруйновані червневою повінню. Потенціал Косівщини надзвичайно великий, але для того, щоб сюди приїхав турист, нам потрібна інфраструктура. Відновлення цих мостів – гарний приклад відновлення інфраструктури у віддаленому гірському селі», – зазначив Петро Іванишин.

у селі Великий Рожин міст відкриває голова Косівської РДА Петро Іванишин
Голова Косівської РДА Петро Іванишин

Нещодавно в Косівському районі відбудували також міст у селі Шешори.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: