fbpx

В ІФНМУ готують проєкт скринінгу опорно-рухового апарату молодших школярів

Суспільство 19:50, 17.02, 2021
НА ФОТО: Подологічна платформа Sigma XL

У Франківську почав роботу науково-соціальний проєкт RE:WALK. Студенти Івано-Франківського національного медичного університету працюють над профілактикою захворювань опорно-рухового апарату у молодших школярів.

Re:WALK — це частина громадської ініціативи Seb&Co. Це платформа для медичних досліджень, яка налагоджує комунікацію між студентами-медиками, інтернами та лікарями міста. Її заснували студенти ІФНМУ під керівництвом завідувача кафедри травматології та ортопедії професора Вадима Сулими.

В ІФНМУ готують проєкт скринінгу опорно-рухового апарату молодших школярів 1
Команда проєкту

Сьогодні в цій команді 10 молодих дослідників. Учасники команди Re:WALK мають можливість працювати з сучасною подологічною платформою Sigma XL, яка здатна вимірювати 33 подологічних показники. Також вони планують дослідження мешканців Івано-Франківська з приводу подологічної патології.

Головна мета Re:WALK — профілактика захворювань опорно-рухового апарату (ОРА) в учнів молодших класів. Для цього буде відбуватися скринінг опорно-рухового апарату дітей, зокрема хребта та стоп. Дослідники вже підготували акцію з безкоштовного обстеження стопи у дітей, але дата її проведення залежить від карантинних обмежень.

«Хвороби опорно-рухового апарату є критичною проблемою сьогодення, — пояснює один із учасників ініціативи, інтерн Владислав Красновський. — Остеоартрит, сколіоз, плоска стопа — є дуже поширеними патологіями. Але уявіть, що 10-хвилинного огляду достатньо для того, щоб виявити приховану хворобу у великої кількості зовні здорових людей. Тому ми хочемо щорічно обстежувати школярів і надавати рекомендації батькам. Наша мета, щоб через 20 років ці діти сказали «дякую» своїм батькам за вчасне звернення до лікаря. Крім того, ми будемо передавати вміння наступникам і студенти зроблять свій внесок у добробут людей Івано-Франківська».

В ІФНМУ готують проєкт скринінгу опорно-рухового апарату молодших школярів 2
Апарат вимірює 33 подологічних показники

Як зазначає координаторка проєкту шестикурсниця Юлія Філяк, така робота дозволить поширити інформацію серед мешканців Івано-Франківська про важливість діагностики патологій стопи та хребта, а також вчасно дати рекомендації батькам щодо профілактики та корекції виявлених захворювань. Крім того, отримані морфометричні та ортопедичні показники дозволять студентам зробити внесок у розвиток подологічної спеціальності в Україні, інформує пресслужба ІФНМУ.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: