fbpx

У Калуші на автономне опалення перейшло близько 70% квартир

Суспільство 13:04, 22.09, 2019

З кожним роком у Калуші збільшується число помешкань у багатоповерхівках, які переходять із централізованого теплопостачання на автономне.

Заступник начальника управління ЖКГ Калуської міськради Володимир Данилів зазначає, в цьому році на розгляд комісії з надання дозволів на встановлення автономного опалення в багатоповерховій забудові міста надійшло 642 заяви. У минулому році було на 40 заяв більше. Всі заяви задоволені, пише Нафтохімік.

Останнє засідання комісії відбулося 10 вересня. Наразі видача дозволів тимчасово припинена, оскільки КП «Водотеплосервіс», КП «ЖЕО №1-4», управляючі компанії, ОССБ проводять роботи з підготовки систем центрального теплопостачання та внутрішньобудинкових систем теплопостачання до опалювального сезону 2019-2020 років та їх гідравлічного випробовування.

При цьому Володимир Данилів розповідає, що з приводу відключення опалення також зверталося кілька жителів гуртожитків. Їхні заяви відразу відхиляли, оскільки дозвіл на встановлення індивідуального опалення дається лише на квартири, а не кімнати. Загалом у Калуші на автономне опалення перейшло близько 70% помешкань у багатоповерховій забудові.

Цьогоріч у числі заявників на встановлення індивідуального опалення були і жителі десяти багатоквартирних житлових будинків на вулицях Рубчака і Грушевського та гуртожитку на вул. Рубчака, 5, в яких припинили централізоване теплопостачання від котельні на вул. Писарській через її збитковість.  Власникам 191 квартири у будинках і 37 кімнат у гуртожитку запропонували встановити локальне опалення – електропанелі чи газове, і відповідно надають допомогу із місцевого бюджету.

Розмір допомоги для власників однокімнатної квартири складає 4500 грн, двокімнатної – 6500 грн, трикімнатної – 8500 грн, чотирикімнатної – 10 500 грн. Щодо кімнат у гуртожитках, то тут допомога власникам однієї кімнати становить 2500 грн, а двох – 4500 грн. На виплату компенсацій для встановлення індивідуального опалення у бюджеті для цих калушан передбачили 2 млн гривень.

За словами Даниліва, в деяких багатоповерхівках практично всі мешканці встановили індивідуальне опалення і лише поодинокі залишилися на централізованому. Щоб не нести зайвих витрат, місто також запропонувало цим городянам допомогу на встановлення автономного опалення.

“Ще минулого року ми повідомляли мешканців будинків, де без автономного опалення залишились по 1-2 квартири, про те, щоб вони зверталися в комісію з приводу його встановлення”, – каже Данилів.

29 серпня на сесії Калуської міськради депутати розглянули питання про відключення окремих житлових будинків від централізованого теплопостачання й затвердили перелік багатоквартирних будинків, мешканцям яких нададуть одноразову матеріальну допомогу на встановлення автономного опалення. Йдеться, зокрема, про вул. Костельну, 2 – 3 квартири, вул. Ковжуна, 1 – 4 квартири, вул. Євшана, 7 – 1 квартира і пл. Героїв, 1 і 13 – по 3 квартири.

Якщо така тенденція збережеться, то можна припустити, що житловий фонд міста невдовзі повністю перейде на автономне опалення. Проте вартість робіт зі встановлення індивідуального опалення в цьому році проти минулого року зросла на 5-7%. Окрім того, при готовій проєктно-технічній документації лише на підключення газових приладів треба чекати близько трьох місяців. Та оскільки газконтора є монополістом з надання цих послуг, то іншого вибору нема.

Проте у місті ще залишаються бюджетні установи, які отримують централізоване теплопостачання. Там розглядається варіант з використанням квартальних котелень. Наразі у Калуші є дев’ять котелень, які в перспективі зможуть забезпечувати теплоносієм заклади освіти, медицини й інші установи.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: