fbpx

У Калуші священник виховав 10 дітей

Суспільство 16:14, 24.07, 2019

У Калуші при церкві Божого Милосердя вже дев’ять років існує дитячий будинок сімейного типу. Тут живуть сироти та діти, чиї батьки позбавлені батьківських прав.

Опікується ними отець Володимир Пітулей.

За цей час отець виховав десять дітей, семеро з них вже вилетіли з батьківського гніздечка. Допомагає отцю пані Оля. «Якби не вона, я б цьому ради сам не дав», – зізнається отець. Жінка має свою родину, а свого часу також усиновила хлопчика, йдеться на сайті Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Раніше, коли було фінансування, то пані Оля отримувала зарплату як соціальний працівник, а зараз програма закінчилася, тепер жінка робить все, як каже отець, «на славу Божу».

Діти живуть у колишній резиденції на церковному подвір’ї у двоповерховому будинку.

Всі діти з центру соціально-психологічної реабілітації для дітей, що у селі Мединя Галицького району.

Окрім будинку сімейного типу, при церкві вже чотири роки діє благодійна їдальня. Тут харчуються самотні старенькі люди, безхатьки, люди з психічними вадами. Щодня приблизно 70-80 осіб. Їдальня працює з 8 до 9 ранку. Готує на всіх пані Оля. Кожен день 50 літрів першої страви, друге, салат, компот, чай.

Потребуючим, крім гарячої їжі, видають ще одяг. Його приносять небайдужі люди.

«Сьогодні було дуже багато людей, – говорить отець Володимир, – є навіть ті, хто зі мною раніше працювали на роботі».

А свого часу отець працював електриком. .І зізнається, що ніколи не хотів бути священником. Хоча батько його якраз був священнослужителем, підпільним на той час. Мама – медсестра.

«У мене були невдачі на роботі, – розповідає отець, – думав: «Ой, як мені не щастить». А потім зрозумів, що то велика ласка. Так Бог покерував».

Сам отець Володимир Пітулей з вигляду дуже спокійний. Каже, навіть нотації дітям не читає. Й до науки дуже не змушував. Але якщо було треба, навіть репетиторів наймав. Каже, намагається виховувати дітей власним прикладом.

«Мені головне, аби вони були хорошими людьми, на службу Божу ходили, знали, що таке сповідь та Святе Причастя», – говорить отець Пітулей.

Та зізнається, діти важкі – непрості характери, то все гени від батьків, вважає отець. Усім, хто пішов у вільне плавання, отець купив квартири за їхні пенсії. Усі ці роки гроші дітей збирав, а годував та навчав їх з пожертв благодійників та небайдужих прихожан.

Чи буде ще будинок поповнюватися дітьми, отець не знає, каже: «На все воля Божа» та час від часу приговорює: «Діла добрі не треба афішувати. Заслуги не буде».

Робота здійснюється в рамках проєкту «Підвищення рівня соціальної відповідальності та участі громади на місцевому рівні», який реалізовує Карітас Івано-Франківськ.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: