fbpx

У калуському Громадському центрі правосуддя допомагатимуть переселенцям і родинам військових з усієї області

Суспільство 16:49, 28.07, 2023

27 липня у Калуші відбулося відкриття Прикарпатського громадського центру правосуддя в рамках реалізації проєкту молодіжної громадської організації «Інститут суспільних ініціатив» зі Львова, донором якого є Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Уже є звернення від родичів полоненого та зниклого безвісти — ці справи зараз у роботі.

У Центрі на волонтерських засадах працюють юрист-нотаріус та психолог, є можливість проведення онлайн-консультацій, пишуть Вікна.

В Україні вже створено чотири Громадські центри правосуддя: в Чугуєві (Харківська область), Чернігові, Одесі і Білій Церкві. Центр у Калуші став п’ятим, причому він орієнтований не лише на Калуський район, а й готовий допомагати жителям Івано-Франківської області.

Як повідомила адміністраторка центру Тетяна Терлецька, зараз відбувається поширення інформації про роботу центру в громадах регіону. Незважаючи на те, що центр відкрився недавно, сюди вже звертаються по допомогу люди — в середньому по 3-4 звернення на день.

«Основними векторами розвитку інституту є робота з військовими, юридичний компонент, медіація й адвокація, освітній компонент, охорона здоров’я і волонтерський напрямок”, – повідомила керівниця осередку, депутатка Калуської міської ради Оксана Савчук.

За словами Оксани Савчук, Громадський центр правосуддя передусім буде центром допомоги, юридичної і психологічної, військовим, ветеранам, членам їхніх сімей, родинам зниклих безвісти і внутрішньо переміщеним особам.

Другий компонент — нотаріальна допомога і посвідчення документів для цих категорій людей.

Третій компонент — школа правосуддя, яка стартує з початку навчального року. Нагадаємо, його метою є популяризація знань про правову систему держави серед учнів 8-11 класів. Навчання планують організувати на базі калуських ліцеїв, а почнуть у ліцеї №6. Також будуть організовані практичні заняття — симуляції розгляду справ у суді: школярі зможуть спробувати себе у ролі прокурора, адвоката, судді, підсудного та відтворити судовий процес.

Також на базі Громадського центру правосуддя реалізують проєкт «Турботливі родини для тисячі дітей» — це проєкт Дитячого фонду ООН «ЮНІСЕФ» в Україні, який впроваджує громадська спілка «Українська мережа за права дитини».

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: