fbpx

У Карпатах хочуть зменшити кількість нещасних випадків за допомогою добровільної рятувальної служби

Суспільство 11:39, 01.03, 2020

Професійні і громадські гірські рятувальники, представники державних служб з надзвичайних ситуацій Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської, Чернівецької областей, волонтери та члени громадських організацій, спортивних і туристичних клубів України; інструктори з водного та лижного туризму об’єдналися під час інавгураційної конференції проєкту «SWIFT: Карпатська пошуково-рятувальна мережа» на одному майданчику задля співпраці в опрацюванні механізму залучення волонтерів для пошуку та порятунку людей в Карпатах, опираючись на досвід польських колег з Гірського добровільного загону рятування Група Криніцка (GOPR).

Захід відбувся 27 лютого 2020 року в м. Івано-Франківську, інформує Івано-Франківщина туристична.

Під час конференції менеджер проєкту Любов Горбацьо ознайомила присутніх із основними завданнями, цілями та заходами проєкту і запросила усіх небайдужих до активної участі.

«Одним із заходів проєкту є створення та облаштування регіональних громадських навчальних центрів для гірських рятувальників. Діяльність таких центрів допоможе навчати волонтерів і підвищувати кваліфікацію гірських рятувальників. Окрім того, в рамках проєкту заплановано проведення восьми спільних навчань гірських рятувальників», – розповіла Любов Горбацьо.

“Якщо ми подивимося на ситуацію в Україні, то побачимо, що в останні роки відбувається зростання кількості людей, що йдуть в гори. Щороку Карпати відвідують близько 4 млн туристів, щороку в Карпатах губляться люди, щороку маємо 2-3 летальних випадки. Проблема полягає в тому, що нашим рятувальникам із теперішнім матеріальним забезпеченням та нормативною базою важко оперативно і якісно реагувати на всі форс-мажорні ситуації. Щоб не зростала кількість нещасних випадків, потрібно розвивати рятувальну службу, виводити її роботу на вищий рівень. Вихід є – створити Карпатську добровільну рятувальну службу. Аналогом є польський «GOPR», де під керівництвом працівників державної служби працюють волонтери”, – зазначив Олег Ковтун, Голова правління ГО «Гірський рятувальний центр».

Сьогодні державні гірські пошуково-рятувальні служби в Україні належать до Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям Державної служби України з надзвичайних ситуацій, що може залучати органи місцевого самоврядування та громадські організації до подолання наслідків надзвичайних ситуацій, але нормативно-правова база щодо участі громадських організацій, волонтерів у надзвичайних ситуаціях і пошукових роботах в Україні недосконала. Особливості гірських пошуково-рятувальних робіт вимагають нових підходів та можливостей. Впровадження досвіду ЄС, зокрема Польщі, реформування рятувальної служби в горах в Україні, створення нових структур, що забезпечують безпеку, можливе завдяки підтримці Європейського Союзу, оскільки проєктом «SWIFT: Карпатська пошуково-рятувальна мережа» передбачено підвищення кваліфікації та технічних можливостей громадських гірських рятувальних команд за допомогою спільних навчальних програм і семінарів з обміну досвідом, створення мобільного додатку та інноваційних ІКТ.

Нагадаємо, один із центрів добровільної рятувальної служби планують створити у Ворохті.

Участь у конференції взяли польські колеги з Гірського Добровільного Загону Рятування (GOPR). 

“Система гірських рятувальників у Польщі опирається на волонтерів. До неї залучено близько 1300 працівників, і лише 100 з них працюють на платній основі. Саме цей підхід, в рамках проєкту «SWIFT: Карпатська пошуково-рятувальна мережа», ми плануємо передати колегам з України”, – розповів Томаш Влох, координатор проєкту від Гірського Добровільного Загону Рятування Група Криніцка (GOPR).

Проєкт «SWIFT: Карпатська пошуково-рятувальна мережа» стосується питань особистої безпеки місцевого населення (до 4 млн) і туристів Карпатського регіону. Щорічно в регіон з туристичною метою прибуває понад 4 мільйони людей. Піші походи, мандрівки на велосипедах, рафтинг на байдарках стають все більш популярними. Недотримання правил безпеки в горах, зміна погодних умов, недостатнє покриття телефонних мереж призводять до надзвичайних ситуацій, пов’язаних із пошуком та рятуванням людей. Мережа підготовлених громадських пошуково-рятувальних груп у Карпатах, оснащена необхідним обладнанням, слугуватиме для подолання загальних проблем та швидкого реагування на надзвичайні ситуації; підвищення безпеки на всій території Карпатського регіону.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: