fbpx

У Карпатах стають популярними маршрути слідами Довбуша після виходу фільму

Суспільство 09:43, 27.09, 2023

В Українських Карпатах після виходу фільму стають популярними маршрути слідами Довбуша – з легендарним опришком пов’язаний Чорногірський гірський хребет та гора Шпиці.

Про це повідомив гірський гід Сергій Прокоп, пише Укрінформ.

“Справді, цього року після виходу фільму багато туристів звертають особливу увагу на маршрути в Українських Карпатах, що пов’язані легендами з легендарним опришком Олексою Довбушем. Так, легенда каже, що саме в урочищі Ґаджина біля чорногірської вершини гори Шпиці Олекса Довбуш ховався разом зі своїми опришками. На Ґаджині є навіть виступ, який називають сідло Довбуша, – гора справді має виступ, схожий на трон”, – каже він.

Власне, народна легенда згадує, що в урочищі Ґаджина Довбуш підстрелив чорта та надбав нелюдську силу.

“За переказами, Довбуш полюбляв також і гору Шпиці, це одна із вершин Чорногори, висота над рівнем моря – 1863 метри. Трохи далі від вершини розташовані скелі Шпиць, саме через них гора має надзвичайну популярність”, – каже Сергій Прокоп.

Гірський гід розповідає, що на скелистому відрогові Шпиць є до 40 рядів скель, висота яких подекуди сягає від 15 до 50 метрів. Деякі з них мають свої назви – наприклад, “Зуби Дракона”, також скелі називають “списами”, “вилами”.

За однією з легенд, саме на Чорногорі був захований опришківський скарб Довбуша.

“Я думаю, що його давним-давно знайшли, всупереч свідченням легенд та народних переказів, але добре, що кіно популяризує Українські Карпати”, – каже Прокоп.

Власне, сам фільм попри прив’язку до легенд знімався не на Чорногірському хребті, а на сусідньому Свидовецькому (за рішенням знімальної групи).

Чорногірський хребет є найвищим гірським масивом в українських Карпатах. Його найвища точка – гора Говерла 2061 м. На хребті знаходяться всі українські двотисячники: Петрос (2020), Говерла (2061), Ребра (2001), Гутин-Томнатик (2016), Бребенескул (2032) та Піп-Іван Чорногірський (2022). Хребет розділяє дві області – Закарпатську та Івано-Франківську, у 1919-1939 роках уздовж нього проходив кордон Польщі і Чехословаччини. Прикордонні стовпчики збереглися й досі.

Прокат історичного фільму Олеся Саніна “Довбуш” про легендарного ватажка карпатських опришків Олексу Довбуша стартував 24 серпня та триває. Фільм створено кінокомпанією Pronto Film за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: