fbpx

У Коломийській громаді створили раду ВПО

Суспільство 09:30, 16.06, 2023

Раду ВПО створили в Коломийській громаді. Основна діяльність цього органу буде спрямована на вирішення проблем людей, які мають статус внутрішньо переміщених осіб.

Зокрема, щодо захисту прав, працевлаштування, облаштування житла, допомога в розвитку релокованого бізнесу та й адаптації в чужому місті загалом, інформує НТК.

Ініціатива створення ради ВПО належить переселенці з маріуполя, юристці Наталії Ніплюхіній.

“Є проблеми – це саме ставлення в деяких органах, це державні, комунальні органи, коли приходить людина. Просто консультування. Це важко, але це проблема не тільки цієї громади, так було і в нас в громаді. Оскільки люди не знають нікого, їм важко”, – каже Наталія Ніплюхіна.

Юристка зазначає, що є багато людей, які допомагають. Але часто переселенці приходять з питаннями, до кого їм звернутися, щоби вирішити ту чи іншу проблему.

Найбільше проблем – із житлом. “В більшості випадків потрібне людське розуміння”, – говорить юристка.

Вчора у Коломийську громаду на зустріч із ВПО разом із фахівцями обласної мобільної бригади їздила голова обласної військової адміністрації Світлана Онищук.

“Поспілкувалася з переселенцями, які зараз проживають у Коломиї”, – повідомила очільниця області на своїй сторінці у фейсбуці.

У Коломийському районі є 10 шелтерів. Мобільна бригада відвідала три з них у Коломиї: “Вулик”, де проживають понад 40 осіб; шелтер від благодійного фонду “Карітас Коломия” для 30 людей похилого віку та осіб з інвалідністю та прихисток у комунальному закладі, де мешкають майже пів сотні людей, з них – 20 дітей. Тут переселенці самі взяли на себе комфортний побут: облаштували відпочинкову зону, укриття, зробили благоустрій території.

До складу виїзної мобільної бригади входять представники профільних департаментів ОДА, регіонального Центру безоплатної правової допомоги в Івано-Франківській області, психологи, фахівці з пенсійного фонду та центру зайнятості, управління юстиції. Вони надають консультації ВПО.

У Коломийській громаді створили раду ВПО 1
В одному з шелтерів. Фото ОДА.

Найчастіше переселенці, які проживають у шелтерах, цікавились медичним, пенсійним забезпеченням, умовами отримання соціального житла.

Загалом за час повномасштабної війни Прикарпаття прийняло понад 150 тис. внутрішньо переміщених людей.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: