fbpx

У Коломиї залишать вулиці Сахарова, Рєпіна та Гоголя

Суспільство 16:03, 14.07, 2022

Відбулось перше засідання топонімічної комісії, яка займається темою перейменуванням вулиць у Коломийській громаді. До неї входять історики, краєзнавці, науковці, військові, культурні діячі та депутати. Всі вони, без сумніву, компетентні люди, тому з різних сторін розглядають поставлене перед ними питання.

Комісія затвердила перелік вулиць, яким першочергово слід дати нові назви. Мова йде про 32 вулиці. Але члени комісії не рекомендують перейменовувати вулиці Андрія Сахарова, Іллі Рєпіна та Миколи Гоголя через їхній вклад у розвиток української культури та боротьби за нашу державу.

На наступному засіданні обговорюватимуть варіанти нових назв, які можна присвоїти вулицям. Станом на зараз коломияни подали понад 200 різних варіантів найменувань, які вони б хотіли бачити у громаді. Серед них є назви, що вже присутні на вулицях Коломийської громади. Тому залишилось 150 варіантів, які розгляне комісія.

“Всі ми розуміємо та погоджуємось з тим, що на перейменуванні тільки цих справа не закінчиться. Першочергово позбуваємось імперського, московського та радянського спадку. А далі нас чекає непросте завдання – сформувати топонімічну концепцію громади, яка показуватиме роль Коломиї та коломиян в історії України. Переконаний, що нам вдасться це зробити й, гуляючи вулицями міста чи сіл, ми ще більше відчуватимемо наш дух, нашу історію та силу України”, – розмірковує Станіславський.

Нагадаємо, 13 квітня Івано-Франківська міська рада ухвалила рішення про перейменування 25 вулиць, названих на честь культурних, політичних та наукових діячів Росії. Серед них Сахарова і Рєпіна. Це рішення викликало обурення частини франківської громади. Згодом мер повідомив, що вулицю Сахарова збережуть, правда, зроблять її коротшою.

Також в Івано-Франківську 13 квітня перейменували вулицю Рєпіна на Арсенича-Березовського. Але згодом міськрада перейменувала на честь Іллі Рєпіна вулицю Робітничу.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: