fbpx

У кунжуті та в гороху з-за кордону виявили небезпечні речовини, – Держпродспоживслужба

Суспільство 17:07, 05.11, 2020

У гороху з Мадагаскару та в кунжуті з Індії виявили небезпечні речовини.

До головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області надійшли наступні інформаційні  повідомлення  системи швидкого оповіщення по харчових продуктах та кормах (RASFF):

  • стосовно виявлення несанкціонованої речовини оксид етилену у лущеному насінні кунжуту, що експортувалось з Індії (експортер: Accura Enterprises Pvt.Ltd.Gujarat Gandhinagar) через Нідерланди (імпортер: H.Ch.Schobbers B.V., Venlo) до  Федеративної Республіки Німеччини (виробник: Theodor Rietmann GmbH, Saarlois), звідки відправлялось до інших країн-членів ЄС та до України (отримувач: ТОВ «Бакіто», вул. Лісна, 82, с. Зубра Львівська область) новітнього харчового інгредієнту 2-диметиламіноетанолу (DMEA) та зависокого вмісту піперину в харчовій добавці N 1Pre Workout, що  експортувалась з Чеської Республіки (виробник: Nutrend D.S., a.s., Olomouc; партія –L17.1.2020)
  • стосовно виявлення несанкціонованої речовини хлорпірифос у чорноокому  гороху, що експортувався з Мадагаскару через Нідерланди (постачальник: Asia Express Food BV. Kampen) до Королівства Данії (роздрібний продавець: China Town Narket,Copenhagen), до інших країн-членів ЄС та до України (отримувач: Африканський магазин (Mark okoye), вул. Личаківська, 31, м. Львів).

Держпродспоживслужба в Івано-Франківській області попереджує операторів ринку, які використовують у виробництві та здійснюють обіг вищезазначеної продукції, про необхідність вилучити її.

Хлорпірифос – діюча речовина багатьох розповсюджених інсектицидів широкого спектра дії. Широко використовується в побуті, сільському господарстві та промисловості протягом останніх 40 років приблизно в 100 країнах світу. Незважаючи на нещодавно введені істотні обмеження його застосування в домашніх умовах у низці країн (США, 2001; Європейський Союз, 2003), залишається дуже широко вживаним пестицидом. Цей агент використовується для знищення широкого спектра шкідливих комах і кліщів. Водночас він демонструє помітну токсичність для більшості видів інших тварин і людини.

Оксид етилену – промисловий хімікат, який використовують для стерилізації медичного устаткування, зменшення забрудненості прянощів та виробництва інших хімікатів. EPA визначила EtO в групу B1 – ймовірний канцероген.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: