fbpx

У Кутській громаді запрацювала мобільна медична бригада

Здоров'я 21:01, 19.01, 2023

Кутська територіальна громада на Косівщині завдяки виграному гранту отримала сучасний автомобіль швидкої медичної допомоги. Спецавтомобіль для Кутської міської лікарні передало грецьке представництво асоціації “Médecins du Monde – Greece”.

Грантову заявку громаді допомогли підготувати експерти Програми “U-LEAD з Європою”. Про це повідомили у регіональному офісі U-LEAD в Івано-Франківській області.

Громада отримала медичний автомобіль з усією необхідною апаратурою. Авто обладнане портативним УЗД-апаратом, дефібрилятором, електрокардіографом, іншим обладнання та медикаментами. Відтак у Кутській громаді розпочала свою роботу мобільна медична бригада, в яку входять лікарі та медичні працівники КНП “Кутська міська лікарня”.

За умовами проєкту мобільна бригада обслуговує не тільки Кутську громаду, але й навколишні територіальні громади, які надали на це згоду. Автомобіль використовується для проведення виїзних прийомів мобільною бригадою жителів громади та внутрішньо переміщених осіб, зокрема це стосується гірських населених пунктів, які віддалені від лікарні.

Для ефективної роботи бригади розробляється детальний маршрут, який дозволяє охопити максимальну кількість жителів громади. Мобільна медична бригада робить по 2-3 виїзди кожного тижня до фельдшерсько-акушерських пунктів в селах.

За один виїзд лікарі обслуговують в середньому 50-60 пацієнтів різного віку. Кожного разу у складі бригади є лікар ультразвукової діагностики, лор, терапевт, хірург чи невропатолог, а також медичні працівники інших профілів.

“У нас міська лікарня знаходиться в Кутах, тому іноді старші люди або мешканці гірських територій мають певні труднощі з транспортом для відвідування медичного закладу. Тому виникла ідея зі створенням мобільльної бригади лікарів, які виїжджатимуть в населені пункти громади”, – підкреслив голова Кутської селищної ради Дмитро Павлюк.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: