fbpx

У палаці Потоцьких хочуть створити конгрес-центр зі скляним ліфтом і буфетом

Суспільство 19:09, 20.02, 2020

У палі Потоцьких в Івано-Франківську хочуть відреставрувати хірургічний корпус та відкрити там осередок «Української академії лідерства».

На засіданні консультативної ради з питань охорони культурної спадщини міста при Управлінні архітектури, дизайну та містобудівної діяльності міської ради розглянули проєкт пристосування корпусу «А» (хірургічного) палацу Потоцьких.

За словами директора КП ПІК «Палац» Володимира Гайдара, це один із шести корпусів комплексу, збудований у XIX ст. вже виключно як госпітальний (хірургічний).

«Згідно з актами технічного огляду, він перебуває у задовільному стані. Інші будівлі і споруди є в незадовільному та в аварійному технічному стані. Тому в першу чергу плануємо його пристосовувати. Заплановане пристосування – під конгрес-центр. Це досить широке функціональне поняття, яке дасть нам змогу забезпечити проведення там різного роду лекторіїв, навчальних заходів, конференцій, семінарів, круглих столів, воркшопів, тощо. Це забезпечать чотири відреставровані універсальні зали корпусу з можливістю різних варіантів меблевої трансформації. Ця функція також передбачає можливість для ночівлі учасників подій, що проводяться в конгрес-центрі. Такий формат дуже підходить «Українській академії лідерства», яка готова до нас заходити, коли буде реалізовано проєкт в повній мірі», – розповів Володимир Гайдар.

За його словами, у загальній зоні з’явиться скляний ліфт на металевому каркасі для осіб з обмеженими фізичними можливостями, людей похилого віку, інших маломобільних груп населення. На першому поверсі також обладнають коридори та санвузли спільного користування. Окрім житлової зони із власними санвузлами, у правому крилі буде зона буфету і кухні та інженерний блок.

На другому поверсі також планують обладнати універсальні та житлові зали і санвузли.

«Тобто, маємо дві частини, які можуть функціонувати окремо», – сказав Гайдар.

Архітектор зазначив, що йде мова про два проєкти: один стосується реставрації даху, фасадів і столярки, а другий (який зараз закінчують) стосується саме реставрації з пристосуванням приміщень корпусу А під конгрес-центр.

Нагадаємо, про відкриття Академії лідерства у палаці Потоцьких говорять ще з 2018 року.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: