fbpx

У пам’ять про видатного актора: у Франківську відкрили дошку Сергію Романюку

Суспільство 16:40, 28.12, 2019

До 80-річчя Франківського драмтеатру в Івано-Франківську відкрили ще одну анотаційну дошку. Присвячена вона пам’яті видатного актора Сергія Романюка (на вул. Вагилевича, 3, де жив актор). Один з ініціаторів програми «Місто героїв» міський голова Руслан Марцінків каже, що цей проєкт покликаний вшанувати видатних франківців, які мають залишатись у нашій історії. Таким, безумовно, був Сергій Романюк, передає пресслужба мера.

У пам’ять про видатного актора: у Франківську відкрили дошку Сергію Романюку 1

До відкриття дошки долучились знані актори, культурні діячі і громадськість. Тарас Бенюк, керівник «Нового театру», згадує про Сергія Романюка так:

«Це особистість всеукраїнського масштабу, народний артист, для мене як актора і режисера була величезна честь знати його. Ми познайомились тут, біля його будинку на лавці, і дуже довго говорили про театр. Останні 6 місяців він працював в «Новому театрі». Ми тоді працювали на постановкою Чехова «Пропозиція». До речі, це він обирав виставу і наполягав саме на комедії. І вже коли ми думали згорнути проєкт (після того, як здоров’я Романюка погіршилось), він казав обов’язково завершити цю виставу. Це була велика людина, завжди добра, усміхнена. Він міг зіграти ще багато ролей…»

Тарас Бенюк додав, що цією дошкою не повинне завершуватись вшанування пам’яті Романюка і було б добре відкрити ще якийсь «живий» пам’ятник, схожий на пам’ятник Заливасі.

У пам’ять про видатного актора: у Франківську відкрили дошку Сергію Романюку 2

«Це був геніальний актор. Він гарно ладнав з людьми, з творчою групою. Міг додати щось своє до кожної ролі. Одна з найкращих його ролей – це роль Шептицького у фільмі «Владика Андрей». Для цієї ролі він спеціально їхав в монастирі, жив у келіях, щоб вивчити атмосферу і зрозуміти поведінку», – згадує начальник управління культури, національностей та релігій ОДА Володимир Федорак.

Секретар міської ради Віктор Синишин на відкритті зауважив, що це вже понад 130-та анотаційна дошка і програма не припиняється, адже постійно є люди, варті вшанування.

У пам’ять про видатного актора: у Франківську відкрили дошку Сергію Романюку 3

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: