fbpx

У Печеніжинській ОТГ відкрили кооператив з вирощування та переробки малини

Суспільство 16:46, 30.09, 2019

У Печеніжинській об’єднаній територіальній громаді запрацював сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Файний». Вже з початку наступного сезону підприємство займатиметься вирощуванням та первинною переробкою малини.

Ініціативу з відкриття кооперативу реалізовано завдяки перемозі ОТГ у телевізійному проєкті телеканалу «1+1» «Громада на мільйон». Про це інформують у пресслужбі Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття.


За словами голови територіальної громади Ігоря Довірака, реалізація проєкту тривала протягом року. Завдяки діяльності восьми членів-співзасновників кооперативу та при співфінансуванні телевізійного проєкту здійснено реконструкцію виробничого приміщення, а також придбано камеру шокової заморозки на 500 кг та камери зберігання малини на 20 тонн. Підприємство розраховане на постачання продукції від місцевих виробників.

«У громаді спромоглись реалізувати цікаву ініціативу та залучити представників місцевого бізнесу до реалізації проєкту. Відновлення економічної спроможності залежить від створення нових робочих місць та нових виробничих потужностей. Тож відкриття нового кооперативу у Печеніжині – це крок до економічного розвитку», — сказав Ігор Довірак.

На переконання виконавчого директора агенції Максима Чопея, форма кооперації – один із кроків економічної активності в об’єднаній територіальній громаді.

«Сподіваємось, що і в інших громадах вдасться створити такі підприємства, які стануть основою економічного розвитку сільських територій», — наголосив Чопей.

Ігор Довірак вручив символічні ключі голові кооперативу Костянтину Лапчинському.

На завершення святкування гостей частували свіжо зірваною малиною, малиновим вином та смачним малиновим пирогом. 

Нагадаємо, у 2018 році Печеніжинська об’єднана територіальна громада стала переможцем у телевізійному проєкті «Громада на мільйон». Фонд WNISEF інвестував 1 млн гривень на реалізацію проєкту із відкриття кооперативу з вирощування та переробки малини.

У Печеніжинській ОТГ відкрили кооператив з вирощування та переробки малини 1

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: