fbpx

У підручнику з "Захисту Вітчизни" екіпіровку ЗСУ сплутали з російською – МОН призначило перевірку

Суспільство 13:37, 13.12, 2020

У підручнику для 10 класу з предмета “Захист Вітчизни” матеріал про екіпірування військовослужбовців української армії проілюстрували фотографією військових у російській екіпіровці.

На фото звернули увагу користувачі соцмереж. Знімок опублікував у Telegram користувач із ніком “Фашик Донецький”, інформує Цензор.НЕТ.

“Громадяни укладачі, ваша тупість не має меж, бо на фото російські солдати в екіпіровці “Ратник”, у першого солдата на фото – АК сотої серії, а в другого, на задньому фоні, якщо не помиляюся, – рушниця виробництва РФ”, – написав він.

У підручнику з "Захисту Вітчизни" екіпіровку ЗСУ сплутали з російською – МОН призначило перевірку 1

У Міносвіти повідомили, що підручник було створено у 2017 році, він вийшов друком у 2018 році накладом 157 944 екземпляри.

“Зазначена світлина використана, щоб проілюструвати зразки сучасного армійського екіпірування (літня маскувальна форма, шолом балістичний, окуляри-маска захисна, бронежилет тощо). Екіпірування тільки починало масово надходити до ЗСУ, зокрема і за допомогою волонтерів. Розглядувана світлина не містить жодних розпізнавальних знаків жодної армії світу. Тому автори вважали за доцільне використати цю світлину, щоб продемонструвати напрями розвитку екіпірування бійців ЗСУ”, – цитує міністерство позицію авторів підручника.

У підручнику з "Захисту Вітчизни" екіпіровку ЗСУ сплутали з російською – МОН призначило перевірку 2

Міносвіти доручило Інституту модернізації змісту освіти звернутися до експертів з збройного забезпечення ЗСУ, щоб отримати кваліфіковану та об’єктивну експертну оцінку.

У підручнику з "Захисту Вітчизни" екіпіровку ЗСУ сплутали з російською – МОН призначило перевірку 3
“Ратник” для розвідника і танкіста, фото з Вікіпедії

«Ратник» — российская боевая экипировка военнослужащего, именуемая также «комплект солдата будущего», – сказано у російськомовній Вікіпедії, де статтю ілюструє наведене фото.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: