fbpx

У поліклініці Обласної лікарні допомагають діагностувати і долати ПТСР

Суспільство 12:55, 24.05, 2023

Психологи Івано-Франківської обласної клінічної лікарні зазначають, що неспокійний сон може свідчити про ПТСР. Посттравматичний стресовий розлад стосується не тільки військових, а й цивільних. Діагностувати і долати розлад допомагають у поліклініці ОКЛ.

Як саме, розповіли на сторінці Обласної лікарні у фейсбуці.

«Сьогодні, коли наше суспільство другий рік поспіль живе у війні, ці травми стосуються не лише військових, безпосередніх учасників бойових дій, але й цивільного населення, – каже психологиня обласної клінічної лікарні Леся Мироняк. – Проте головне тут, що з цим можна впоратись. І що швидше буде надана допомога, то простіше можна подолати посттравматичний стресовий розлад».

У поліклініці Обласної лікарні допомагають діагностувати і долати ПТСР 1
Леся Мироняк

За даними медиків, лише у 20-25% людей, що переживають психотравматичні події, розвивається ПТРС, але він суттєво змінює якість життя і тому варто позбутися його наслідків, не затягуючи з візитом до спеціаліста з психічного здоров’я.

У поліклініці обласної клінічної лікарні допомагають діагностувати ПТСР. Тут пропонують ефективні методики подолання цієї недуги та кажуть, що зменшити відсоток постраждалих можна тоді, коли кризова психологічна допомога надана в перші години після події.

Якщо ж не було змоги її вчасно отримати, психологиня Леся Мироняк радить прислухатися до своїх думок, почуттів і станів тим, хто пережив травматичну подію чи був її свідком, а особливо якщо йдеться про рідну людину чи друга, – й звернути увагу на деякі симптоми, провести самодіагностику.

Якщо є виражені фізіологічні реакції, як-от серцебиття чи тремор у відповідь на спогади про травматичну подію, негативний емоційний стан, наприклад, страх, жах, гнів, з’являється почуття провини або сорому, то це ті дзвіночки, які свідчать про розвиток ПТСР.

“Тривожні сни, реакції (флеш-беки), у яких ви почуваєтеся або дієте так, ніби травматична подія відбувається знову аж до повної втрати відчуття реального часу, є бажання уникнути болісних спогадів, важко чи навіть неможливо згадати їх важливі моменти – все це має насторожувати”, – пояснює спеціалістка.

Мироняк підкреслює, що часті мимовільні болісні спогади про травматичну подію, втрата інтересу до справи, яка колись була важливою або приємною, відчуття ізольованості, проблеми із зосередженістю чи надмірна пильність, труднощі в переживанні позитивних емоцій, щастя, задоволення, любові, а ще – посилена дратівливіть, спалахи гніву і поведінка, спрямована на самоушкодження, – все це теж симптоми ПТСР.

За словами фахівців поліклініки, часто люди звертаються з проблематикою порушення сну. Наприклад, є труднощі з засинанням, сон неміцний або неспокійний, – й це також один із симптомів ПТСР. І якщо один або більше симптомів зі списку тривають більше місяця, то варто звернутися за допомогою до фахівця з психічного здоров’я: психолога, психотерапевта або психіатра. Адже хвороби, які знаходять локалізацію в тілі, часто розпочинаються з розладів емоційного спектру.

Тож якщо запідозрили посттравматичний стресовий розлад – звертайтеся в поліклініку обласної клінічної лікарні. Тут консультують офлайн, а запис можливий онлайн або за телефонами Call -Центру (реєстратури): (0342) 528 513, 066 103 06 95, 095 894 0662

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: