fbpx

У Прикарпатському онкоцентрі відкрили відділення для жінок

Суспільство 19:55, 14.05, 2021

У Прикарпатському клінічному онкоцентрі відкрили відділення гормонозалежних пухлин у жінок. Тут лікують пацієнтів із злоякісними новоутвореннями молочної залози та жіночих статевих органів.

Загалом у новому відділенні 45 ліжко-місць. Наразі у відділенні перебуває 30 пацієнток, пише Суспільне Карпати.

У Прикарпатському онкоцентрі відкрили відділення для жінок 1

Однією з перших пацієнток відділення є Вікторія Васютин. Їй діагностували фіброаденому молочної залози. Жінка розповідає, що звернулася до медиків при перших симптомах. 13 травня їй провели операцію.

“Провели операцію на фіброаденому, видалили її. Все пройшло успішно, швидко відійшла від наркозу. Задоволена абсолютно всім: умовами, персоналом, ставленням. Палати навіть не виглядають на лікарняні. Майже санаторій або якийсь пансіонат”, — розповідає Вікторія Васютин.

Ще одна пацієнтка нового відділення — Наталя Пилипів-Криль. Жінка розповідає, що в онкоцентрі лікувалася минулого року. Зараз знову сюди потрапила. Каже, умови змінилися кардинально.

“Дуже велику різницю відчула, тому що тут — ремонт. Ти себе почуваєш набагато зручніше, комфортніше, як вдома. Навіть це, що телевізори працюють в палатах, зручні ліжка. Тобто комфорт покращився. Набагато краще стало”, — каже Наталя Пилипів-Криль.

Завідувачка відділення Аліна Андріїв розповідає, що рак молочної залози посідає перше місце серед усіх онкологічних захворювань, на другому місці – онкогінекологічні патології. Тому була потреба у такому відділенні.

“Це є патології, які виходять одна з одної. Для чого ми їх об’єднали? Тому що ми можемо проводити великі комбіновані оперативні втручання. І це значно покращує якість життя та реабілітацію в післяопераційному періоді. Ми завжди в комплексі працюємо з гінекологами, коли лікуємо патологію грудної залози. І це відділення, воно створене для того, щоби покращити умови перебування пацієнток”, – каже Аліна Андріїв.

У Прикарпатському онкоцентрі відкрили відділення для жінок 2

На ремонт відділення, за словами генерального директора онкоцентру Володимира Романчука, витратили 500 тисяч гривень. Здебільшого це кошти меценатів та благодійників. Також придбали сучасне обладнання. У новоствореному відділенні наразі працює вісім лікарів. Для пацієнтів лікування безкоштовне.

У Прикарпатському онкоцентрі відкрили відділення для жінок 3
Володимир Романчук

“Приблизно 40 % перших виявлених цією нозологією онкопатології припадає на рак грудної залози і на онкогінекологічні захворювання. Тому з досвіду країн Ізраїлю, Прибалтики, Німеччини, а наші лікарі були на стажуванні у 2018, 2019 роках в цих країнах. І з досвіду ми перебрали для нашого закладу і для України створити відділення гормонозалежних пухлин”, – розповідає Володимир Романчук.

За його словами, зараз на обліку в Івано-Франківській області перебуває 4300 жінок з раком молочної залози та 5000 з раком жіночих статевих органів.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: