fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Суспільство
  • У Прикарпатському університеті презентували перший том словника «Гуцульська діалектна лексика та фраземіка в українській художній мові»

У Прикарпатському університеті презентували перший том словника «Гуцульська діалектна лексика та фраземіка в українській художній мові»

Суспільство 17:45, 17.12, 2019

На Факультеті філології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відбулася презентація унікального за своєю природою І тому словника «Гуцульська діалектна лексика та фраземіка в українській художній мові». Це перший словник, у якому лексикографічно опрацьовано діалектну лексику і фраземіку одного говору (гуцульського), освоєну мовою української художньої літератури.

Автор ідеї та концепції, керівник проєкту та відповідальний редактор словника, доктор філологічних наук, завідувач кафедри української мови професор Василь Ґрещук зазначив, що у словникових статтях охарактеризовано значення понад 7,5 тисяч гуцульських діалектизмів, не враховуючи фонетичних варіантів, проілюстровано використання їх кожним автором у своїх художніх текстах із паспортизацією, відзначено їх образне вживання.

У Прикарпатському університеті презентували перший том словника «Гуцульська діалектна лексика та фраземіка в українській художній мові» 1

Основним завданням, яке стояло перед автором і групою мовознавців кафедри української мови та Навчально-наукового інституту українознавства, що працювали над словниковими статтями (Роман Бачкур, Валентина Ґрещук, Іван Думчак, Лілія Париляк, Віра Пітель), – було відтворити усе багатство гуцульського говору, що увібрала у себе українська художня мова, і встановити семантику гуцулізмів.

Доктор філологічних наук, завідувач кафедри загального та германського мовознавства професор Віталій Кононенко зазначив, що нова лексикографічна праця, яка побачила світ, має особливе призначення. Цінність її у тому, що це перший словник одного діалекту в художній мові, який засвідчує затребуваність гуцульського діалектного слова у художніх цілях.

На презентації були присутні й студенти факультету філології, які ознайомилися зі словником і зацікавилися його змістом і природою.

Видання надруковано за кошти обласного бюджету на виконання регіональної цільової програми книговидання на 2016 – 2020 роки. 

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: