fbpx

У серпні на лептоспіроз захворіли троє прикарпатців

Суспільство 12:15, 25.08, 2023

Впродовж серпня на Прикарпатті лабораторно підтверджено діагноз лептоспіроз у трьох осіб. Це жителі Калуського, Івано-Франківського та Косівського районів.

На сьогодні пацієнти з Івано-Франківського та Косівського районів перебувають на стаціонарному лікуванні у медичних закладах Івано-Франківської області. Епідрозслідування випадків триває, повідомили в Івано-Франківському обласному центрі контролю та профілкатики хвороб МОЗ.

За 7 місяців 2023 року на Прикарпатті захворіло на лептоспіроз 5 осіб – у Івано-Франківському районі (Галицька та Загвіздянська ТГ) та Калуському районі (Долинська ТГ).

За аналогічний період 2022 року було виявлено три випадки захворювання. Захворюваність зросла.

Івано-Франківська область є територією, де сформувалися стійкі осередки лептоспірозу. Щорічно рівень захворюваності на лептоспіроз в області майже в два рази вищий, ніж в середньому по Україні.

Лептоспіроз, пряснюють епідеміологи, гостра інфекційна природно-осередкова хвороба з групи бактеріальних. З лихоманкою, загальною інтоксикацією, ураженням нирок, печінки, серцево-судинної та нервової систем, геморагічним синдромом.

Різноманітність клінічних проявів ускладнює своєчасну діагностику лептоспірозу, що веде до пізньої госпіталізації та погіршення прогнозу.

Джерелом збудника інфекції є інфіковані тварини (хворі та носії збудника) – переважно дрібні ссавці (мишовидні гризуни), сільськогосподарські та промислові тварини, які виділяють лептоспіри з організму в навколишнє середовище з сечею та фекаліями.

Зараження людей відбувається при вживанні контамінованої води та їжі, під час купання у закритих водоймах, при догляді за хворими тваринами, при випадковому потраплянні сечі хворої тварини на пошкоджену шкіру людини. Для проникнення лептоспір достатньо найменших порушень цілісності шкіри.

Успіх лікування захворювання залежить від раннього звернення за медичною допомогою та ранньої діагностики. Госпіталізація хворих є обов’язковою, тому що можливі важкі ускладнення.

Важкий перебіг хвороби часто закінчується летально. Потрібно негайно звертатися по медичну допомогу.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: