fbpx

Шоломи для тяжких хворих з коронавірусом використовують в обласній лікарні

Суспільство 10:50, 05.11, 2020

У відділенні анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківської обласної клінічної лікарні при COVID-19, ускладненому пневмонією з дихальною недостатністю, від нестачі кисню рятує спеціальний шолом.

Шолом – це альтернатива CIPAP-маскам, пояснюють у ОКЛ, що їх зазвичай застосовують для лікування хворих з важкою дихальною недостатністю.

Лікарі кажуть, що інноваційний метод неінвазивної вентиляції легень зі шоломом має свої переваги і в його ефективності вже встигли пересвідчитись як фахівці, так і пацієнти.

«Такі шоломи використовували в Італії з початку пандемії, проте в нас цього досвіду не було. У пошуку практичних рішень спершу ми застосовували шоломи експериментально, але одразу ж побачили не лише їхню ефективність, але й переваги», – розповідає анестезіолог Іванна Майданська.

Шоломи для тяжких хворих з коронавірусом використовують в обласній лікарні 1

Лікарка пояснює, що у шоломі є постійна підтримка тиску, який потрібен для правильного проведення неінвазивної вентиляції легень, краща герметичність дихального контуру, є можливість адаптувати пацієнта до високих значень позитивного тиску в кінці видоху.

Спеціальний прозорий пластиковий шолом розміщується навколо голови пацієнта та ущільнюється на шиї. При цьому в шоломі людина може перебувати цілодобово, тоді як маску слід від’єднувати від апарату ШВЛ, щоби людина могла поїсти, приміром. Як запевняють лікарі, в разі застосування шолому такої необхідності немає. Крім того, відсутній ризик гіпоксемії.

«Якщо CIPAP-маска щільно прилягає до обличчя і тисне на ніс, щоки та підборіддя, що ускладнює відкашлювання, то в шоломі все це простіше і легше», – пояснюють у відділенні.

Одне слово, перші результати такої терапії ефективні, прогнози оптимістичні, а підтвердженням цього є те, що один з пацієнтів отримував неінвазивну вентиляцію легень за допомогою шолома впродовж двох тижнів і на сьогодні є позитивна динаміка подолання недуги.

Фахівці відділення анестезіології кажуть, охоче поділяться досвідом застосування шоломів з колегами, які борються з пневмоніями та коронавірусною хворобою.

У реанімаційному відділенні ОКЛ на сьогодні є п’ять шоломів. Всі вони – від виробника Lombardi Undersea LLC. Після деякої модифікації лікарі адаптували шоломи до апаратів Hamilton і Dragger.

Шоломи для тяжких хворих з коронавірусом використовують в обласній лікарні 2

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: