fbpx

У Тисменицькому райсуді виявили численні порушення прав підсудних на належні умови тримання

Суспільство 13:45, 20.08, 2020

У Тисменицькому районному суді відсутні приміщення для підсудних/засуджених та конвойних, кімната для свідків та для зустрічей з адвокатом. Також підсудних належним чином не годують, а інваліди не можуть потрапити до суду, бо відсутній пандус.

Такі висновки зробив представник Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини під час візиту до Тисменицького районного суду Івано-Франківської області, передає «Закон і Бізнес».

Як повідомляє омбудсмен, під час перевірки монітори виявили купу порушень.

Встановлено, що приміщення суду не відповідає вимогам нормативних актів, які регулюють порядок конвоювання підсудних, та нормам необхідної площі.

Взагалі відсутні приміщення для підсудних/засуджених та конвойних.

Як з’ясувалося, підсудні не забезпечуються харчуванням у день участі в судовому засіданні. Також в суді не забезпечується вільний доступ підсудних до питної води.

Маршрут конвоювання засуджених від камер до залів судових засідань не ізольований, конвоювання здійснюється через центральний вхід загальним коридором і сходами.

Крім цього, в суді відсутня кімната для конфіденційного спілкування підсудного з адвокатом та кімната для свідків.

Моніторингова група також встановила, що у суді не забезпечено дотримання прав людей із інвалідністю. Зокрема, при вході до приміщення суду відсутній пандус, тож потрапити до приміщення на кріслах-колясках практично неможливо. Окрім того, в залі відсутні окремо передбачені місця для людей з інвалідністю.

За результатами візиту будуть надіслані відповідні листи реагування до Територіального управління ДСАУ в Івано-Франківській області.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: