fbpx

У Верховині для переселенців запрацював проєкт "Шелтер"

Суспільство 18:07, 13.06, 2022

У Верховині для тимчасово переміщених осіб працює проєкт “Шелтер”. Його мета – допомогти людям інтегруватися у нове оточення та відволіктися від війни.

У високогірному районі в рамках проєкту для сотень вимушених переселенців організовують курси англійської та польської мов, йогу, зустрічі з психологом, осередок для дітей, плетіння бісером, лісову школу (одноденні походи у гори), юридичні консультації, кінотеатр та обмін книгами. Всі заходи є безкоштовними, інформує “Еспресо”.

Марія Маківничук, депутатка Верховинської селищної ради, координаторка проєкту, зазначає:

“Така допомога надається як переселенцям, так і місцевим жителям, проєкт “Шелтер” розвивається, і ми ведемо його в тих напрямках, які потрібні людям. Метою проєкту є повернення осіб до звичного життя”.

Наймолодші переселенці мають змогу також переглядати мультфільми. А дорослі, за потреби, отримувати як послуги психолога, так і юридичний супровід.

“За консультацією звертаються зазвичай у сімейних справах, щодо договорів люди, які проживають на території Верховинщини. Вже декілька десятків переселенців скористалися нашими юридичними послугами”, – каже Марія Остафійчук, керуюча адвокатським бюро.

На сьогодні у Верховинському районі проживає близько 4000 вимушених переселенців. Загалом, досі на Івано-Франківщині людей, які втекли від війни, в десятки разів більше.

У Верховині проєкт “Шелтер” реалізують за підтримки німецьких партнерів, громадської організації “Peer leader International”. Усі заходи для переселенців та місцевих – безкоштовні. 

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: