fbpx

У вільний доступ виклали записи народних гуцульських казок

Суспільство 20:20, 03.02, 2022

Народні казки з Буковини та Верховини, які збирав буковинський письменник Михайло Івасюк, можна послухати онлайн.

Про це повідомляє Суспільне Буковина. 

Записаний та упорядкований ним фольклор Михайло Івасюк видав у збірці «Казки Буковини. Казки Верховини» (1968). Їх озвучили журналісти Суспільне Буковина та опублікували на каналі в YouTube.

У плейлисті Суспільного зібрали казки різної тривалості. Кожна історія ілюстрована малюнками, які створив чернівецький аквареліст Павло Півень.

Наймитова кучма

Багатий чоловік дуже насміхався з гуцулів. Один з парубків прийшов проситися до нього на роботу. За рік праці він попросив у пана кучму. 

Опришок-сміхованець

Вдова Ядвіга, коли геть зморщилася та осліпла, захотіла вийти заміж за найкращого хлопця в селі. Серед Довбушевих опришків був дуже веселий парубок, йому і наказав Довбуш оженитися з Ядвігою.

Вівчар Василько і Золоті гори

Жив бідний парубок Василько. Щоб якось вилізти з капарства, пішов у світ. І найнявся до лихого дідича вівці пасти – за їду. Дивися мені, як хоч одна пропаде, то шкуру з тебе зніму! – грозився пан.

Решту казок в авдіоформаті можна знайти за посиланням.

Михайло Івасюк (1917-1995) — буковинський письменник, літературознавець, фольклорист, педагог, громадський та культурний діяч, батько Володимира Івасюка. Автор багатьох фольклорних збірок, серед яких «Казки Буковини. Казки Верховини» та «Золота карета. Буковинські казки в записах Михайла Івасюка» (упорядкували Оксана Івасюк та Галина Івасюк-Криса).

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: