fbpx

У воді Дністра виявили залишки препаратів від ковіду, - Мінекології

Суспільство 17:33, 01.08, 2021

З ініціативи Мінекології недавно провели аналіз води у головних річках України, які використовуються для водопостачання населення, – Дніпра, Дністра і Сіверського Дінця.

Аналіз трьох головних річок, які використовують для водопостачання населення, — Дніпра, Дністра і Сіверського Дінця — показав, що у їх водах є залишки препаратів, які входять до так званого «ковідного протоколу» для лікування пацієнтів з COVID-19.

Про це повідомив заступник міністра екології та природних ресурсів України Михайло Хорєв, пише “Громадське”.

За його словами, лише нещодавно проводився первинний аналіз (скринінг) води з Дніпра, Дністра і Сіверського Дінця. Зокрема, проводили цільовий скринінг на 3200 речовин (коли є конкретний перелік речовин і їх шукають у воді) та на 64 000 речовин, коли перевіряли припущення, є вони у воді чи ні.

Зокрема, за його словами, в українських водах відзначається дуже велика кількість цинку. Але це може бути просто природний стан вод в Україні, оскільки всюди, де здійснювали скринінг, знайшли перевищення показника цинку. Науковці перевіряють, чи може це залежати від сезону.

Окрім того, у невеликій кількості виявлені пестициди та метали, при цьому у воді фактично немає ртуті.

«Це дуже добре. А в європейських річках є така проблема, і вони з цим активно борються», — каже Хорєв.

Також дослідження показали, що у воді є фосфати, які застосовуються при виробництві мийних засобів, та залишки фармпрепаратів.

“Ковідних” препаратів дуже багато. Те, що входить саме до “ковідного” протоколу, саме ці речовини зараз у нас у воді. Ми це фіксуємо. Ми ж з вами вживаємо таблетки. Велика кількість людей лікується, і це все потрапляє туди, — сказав Хорєв.

Він також додав, що це не є особливістю України — у водах Європи та ж проблема.

У Європі відбувається те саме… Європейці чітко оцінюють: якщо фармпрепарати трапляються у воді — це значить, що погано, недостатньо працюють очисні споруди, — каже Хорєв.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: