fbpx

У Ворохті волонтери рятують історичні надгробки

Суспільство 12:02, 24.07, 2023

У прикарпатському містечку Ворохта волонтери на місцевому цвинтарі відновили надгробки, які мають історичну цінність для громади.

Про ініціативу розповів заступник редактора газети Верховинські Вісті Роман Клим.

Незважаючи на війну, а може, їй наперекір, спільним польсько-українським силам вдалося провести рятувальні та доглядові роботи на старому цвинтарі у гуцульському селищі Ворохта, повідомив він. Робота проводилася під егідою Товариства Карпатського.

У Ворохті волонтери рятують історичні надгробки 1

Наприклад, завдяки щедрості жертводавців та допомозі волонтерів вдалося врятувати від неминучого знищення надгробок родини Зарембів. За австрійських часів Еразм Заремба був старостою та почесним громадянином міста Пільзно, а Вандалін Заремба – поштмейстером у Ворохті.

Також вдалося відремонтувати найстаріший гуцульський надмогильний хрест на цвинтарі, який занепадав до руйнування, – Дмитра та Марії Мочерняків із Поляниці та їхнього сина Гриця – видатний витвір традиційної гуцульської кам’яної справи 1878 року.

У Ворохті волонтери рятують історичні надгробки 2

“Хочеться висловити особливу подяку Шимону Моджеєвському та волонтерам з України: Олі, Юрію та Назару за їх велику відданість та професійну роботу. За наукове керівництво та підтримку – професору Янушу Смаза, а мешканцям Ворохти – дяка за доброту та підтримку. Маємо намір повернутися у Ворохту і продовжувати рятувати історичні надгробки – без різниці, з польськими чи українськими написами. Адже це наша спільна і європейська історична спадщина”, – відгукнувся один із волонтерів Лешек Римаровіч з польського міста Краків.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: