fbpx

У Ворохті скаржаться, що вовки ночами загризають собак – задіяли лісівників і мисливців

Суспільство 13:16, 28.11, 2020

Мешканці Ворохти живуть в страху – ночами в їхніх господарствах гуляють вовки. Звірі загризають домашніх тварин.

Фото-підтвердження у соцмережі опублікувала мешканка Ворохти Ірина Годорак-Онуфрак.

“Громадо Ворохти! У нашому селищі завелася зграя вовків, які ходять по вулицях і загризають курей, псів …цієї ночі і мого не стало песика. Чому всі знають про це, але ніяких дій не проводять?! Чекаємо жертви серед людей?” – прокоментувала фото жінка в мережі.

У Ворохті скаржаться, що вовки ночами загризають собак – задіяли лісівників і мисливців 1

“І в нас десь сім днів тому з’їли песика”, – додає в коментарях Марія Заболотна.

“На вівторок буду ініціювати зустріч в селищній раді, щоб приймати міри. Тому що це триває вже не день і не місяць, а добрих пів року. На дану зустріч буду просити, щоб запросили мисливців та лісничих лісництв, і треба приймати міри. Це не жарт. Зараз вовки їдять тварин, іде зима, що буде далі, ми не знаємо. Це є страшна небезпека для життя людей”, – обіцяють представники парафіяльного храму Різдва Пресвятої Богородиці.

На пост і фото відреагували в Обласному управлінні лісового і мисливського господарства.

Пояснили, що адміністрація Івано-Франківського ОУЛМГ з’ясовує ситуацію, що виникла з хижаками у цій місцевості. “До роботи залучені лісівники, мисливознавці Ворохтянського лісгоспу, які вживають заходів, щоб убезпечити життя населення”, – запевнили в управлінні.

“Хочемо заспокоїти громаду і нагадати, що насправді людина не є об’єктом полювання навіть для голодного звіра. Вовк намагається оминати людину не через те, що боїться, а тому, що людина не цікава йому як потенційна жертва. Але винятком може стати дитина вагою до 40 кг. Людина своїм зростом «збиває» оцінку звіром об’єкта полювання. Тому якщо доросла людина присяде, то саме така поведінка може спровокувати вовка напасти. Один із методів, який змусить хижака відійти від вас при випадковій зустрічі, – розстібнути куртку, максимально розгорнути поли над головою, щоб здаватися більш масивним і вищим”, – радять спеціалісти.

І додають, що загалом випадки нападу вовка на людину є рідкісними.

“Можливі напади зграєю взимку, коли вовкам бракує їжі й вони наближаються до людських осель, щоб украсти свійську тварину. Спроби людей захистити худобу теж стають причиною конфліктів. Проте більшість нападів здійснюють тварини, які хворі на сказ”, – вважають знавці.

Вони припускають, що то можуть бути не воки, а бродячі й здичавілі собаки.

“Відсутність культури утримання тварин удома призводить до формування великих зграй, особливо на околицях містечок та сіл. Такі собаки не бояться людини, агресивні й досить часто нападають. Ймовірність бути вкушеним хворою на сказ бездомною собакою досить висока”, – додають в ОУЛМГ.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: