fbpx

На Прикарпатті учасник бойових дій відсудив у військової частини грошову компенсацію за відпустку

Суспільство 14:58, 16.07, 2021

Івано-Франківський окружний адміністративний суд задовольнив позов учасника бойових дій до військової частини.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем протиправно, в порушення норм Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», не здійснено нарахування та виплату позивачу при його звільненні з військової служби грошової компенсації за невикористані календарні дні додаткової відпустки як учаснику бойових дій.

«Аналіз законодавчих норм свідчить про те, що в особливий період з моменту оголошення мобілізації припиняється надання військовослужбовцям інших видів відпусток, в тому числі додаткової соціальної відпуски. Однак законом не встановлено припинення виплати компенсації за невикористані частини додаткової соціальної відпустки, право на яку позивач набув за період проходження ним військової служби», – пояснюють у суді.

У рішенні суду також йдеться про те, що у разі невикористання додаткової соціальної відпуски протягом календарного року додаткова соціальна відпустка переноситься на інший період, тобто особа не втрачає самого права на надану їй чинним законодавством України соціальну гарантію. Право на відпустку може бути реалізовано в один із таких двох способів: 1) безпосереднє надання особі відпустки після закінчення особливого періоду, який може тривати невизначений термін; 2) грошова компенсація відпустки особі.

«А у випадку звільнення військовослужбовців з військової служби їм у рік звільнення виплачується компенсація за всі невикористані ними дні щорічної відпустки, в тому числі за невикористані дні додаткової відпустки. Доказів того, що позивач за час перебування на військовій службі використовував додаткову відпустку для учасників бойових дій із збереженням грошового забезпечення строком 14 календарних днів, суду не надано», – повідомляють у суді.

Тому суд дійшов висновку, що при звільненні з військової служби у запас учасник бойових дій мав право на отримання грошової компенсації.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: