fbpx

Учасника бойових дій з Франківська відмовилися безкоштовно везти у маршрутці

Суспільство 20:57, 17.09, 2020

В Івано-Франківську водій приватної маршрутки відмовився безкоштовно перевозити учасника бойових дій Романа Кочержука. При цьому сказав, що йому байдуже, куди чоловік буде скаржитися.

Роман Кочержук розповідає, що, сівши в автобус, запитав водія, чи може він, як учасник бойових дій, проїхати безкоштовно. Відповідь не забарилася – кермувальник повідомив, що людей таких категорій без грошей не возить. Роман оплатив проїзд, проте попередив водія, що скаржитиметься.

“Я служив в Афганістані строкову службу солдатом, а не заробляв там гроші офіцером, прапорщиком. Маю посвідчення, і закон у нас для всіх один. Я з ним поговорив. Сказав, що буду питатися, чи маєте возити. Додав, що вас можуть з роботи звільнити, на що він відповів, що нікого не боїться”, – каже Роман Кочержук.

Сьогодні чоловік написав заяву в міське управління транспорту та зв’язку, де описав, як усе відбувалося.

Керівник управління Андрій Гіглюк розповідає, що міський бюджет уже давно не відшкодовує приватним перевізникам за перевезення пільгових категорій населення через відсутність грошей, на відміну від комунального транспорту. Проте вони возили і під час карантину возять учасників бойових дій безкоштовно. Щодо заяви франківця обіцяє провести перевірку.

“За цим фактом буде проведено виїзне обстеження, конкретно буде проведено розмову із перевізником та цим водієм на маршруті. І, відповідно, буде ухвалено рішення щодо з’ясування насамперед реальної ситуації. Ми подивимося те відео, яке було надано, візьмемо пояснення у чоловіка. Будемо рекомендувати перевізнику ті чи інші заходи щодо дисциплінарного стягнення з водія”, – розповідає начальник міського управління транспорту та зв’язку Андрій Гіглюк.

Це другий такий конфлікт між пасажиром-учасником бойових дій та водієм приватного автобуса за цей рік, розповів голова міської спілки перевізників Олег Стахів. Каже, що уже проводив виховну розмову з перевізником, а той – з водієм. Останній, за словами Олега Стахіва, поводився непрофесійно.

“Щодо хлопців, які воюють, – це погане ставлення водія в цій ситуації. Ще раз хочу наголосити, що з ним проведена бесіда. Чому так сталося, мені важко сказати, він це сам не може пояснити. Я не хочу його захищати, але, враховуючи ту кількість пільговиків, яку перевозять за день… Він з нервами має ту копійку зібрати, заправити автобус, зарплатню, якої взагалі немає. Можливо, нервовий зрив у людини стався”, – припускає голова міської спілки перевізників.

Відповідно до закону України “Про автомобільний транспорт” ст. № 37, такі дії водія чи перевізника є незаконними.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: