fbpx

Учениця Калуського ліцею №10 створила модель вітрогенератора

Суспільство 07:31, 05.03, 2020

Дев’ятикласниця Калуського ліцею №10 Анастасія Найда взяла участь у Всеукраїнському конкурсі захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України.

Заручившись підтримкою наукового керівника Уляни Тихої, спільно обрали секцію захисту — екологічно безпечні технології та ресурсозбереження в науковому відділенні — технічні науки. Роботу вирішили робити не теоретичну, а з практичним застосуванням. Зупинилися на створенні діючої моделі вітрогенератора з вертикальною віссю обертання. Далі розпочалась співпраця школи-ліцею з виробництвом, зокрема з Калуським трубним заводом, інформують “Вікна”.

Калуському трубному заводу конкурсант з науковим керівником надавали ідеї, які фахівці цього підприємства втілювали в життя. У результаті була створена модель вітрогенератора з можливістю визначення багатьох його параметрів: сили струму, ємності конденсаторів, коефіцієнту корисної дії, напруги і інше.

Анастасія Найда наголосила на корисності свого винаходу: “Фактично в майбутньому діти школи зможуть на уроках фізики, в лабораторіях чітко розуміти принцип роботи вітрогенератора, динаміку, характеристики його роботи”.

Ця робота на першому етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України посіла перше місце. Минулого тижня робота була представлена на другому, обласному, етапі в Прикарпатському університеті ім. Василя Стефаника, де Анастасія Найда посіла третє місце.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: