fbpx

Укравтодор хоче швидкісними трасами об'єднати обласні центри Західної України

Суспільство 16:50, 24.03, 2020

Проєкт передбачає з’єднання обласних центрів Заходу України між собою та з існуючими транспортними коридорами швидкісними дорогами з дозволеною швидкістю руху 110-130 км/год, інформує пресслужба відомства.

«Швидкісні дороги необхідні для підвищення мобільності населення та легкості ведення бізнесу. Саме тому це один із довгострокових пріоритетів Укравтодору», – коментує Олександр Кубраков, голова Укравтодору.

Повне втілення проєкту планується завершити за 5 років. 

В 2020 році до реалізації готовий проєкт із будівництва Північної об’їзної дороги м. Львів, а також першої черги об’їзних доріг: Дубно, Стрий та Тернопіль. Фінансування об’їзних доріг цих міст передбачено за рахунок кредитних та грантових коштів МФО. Міжнародні угоди з фінансування вказаних об’єктів вже укладено. Процедури закупівлі будуть оголошені найближчі місяці.

Будівництво північної об’їзної дороги Рівного для підключення Луцька до мережі швидкісних доріг вже розпочато.

Також планується виготовити проєктно-кошторисну документацію щодо розширення «вузьких місць» на автомобільній дорозі М-06 між Рівним та Львовом,\ загальною протяжністю 47 км. 

Міжнародну дорогу М-09 на ділянці Львів – Тернопіль, яка є частиною міжнародного коридору GO Highway, планується також розширити до 4 смуг руху по дві в кожному напрямку. Підготовка техніко-економічного обґрунтування здійснюється за рахунок коштів Світового банку.

В подальшому передбачено з’єднати  коридори М-06 та М-09 між собою новою швидкісною дорогою в районі населених пунктів Ясенів та Золочів Львівської області, а також підключити Івано-Франківськ до автомобільної дороги М-09 по маршруту Унів – Перемишляни – Рогатин – Івано-Франківськ. 

Позитивний ефект від розбудови мережі відчують майже 10 млн мешканців регіону, а середній час поїздки між обласними центрами регіону скоротиться на 20-50% та від столиці до обласного центру скоротиться від 15 до 25%.

Укравтодор хоче швидкісними трасами об'єднати обласні центри Західної України 1

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: