fbpx

Україна увійшла в топ-10 за рівнем забрудненості повітря в Європі

Суспільство 20:32, 16.03, 2021

За рівнем забрудненості повітря Україна опустилася на 17 позицій за рік в світі. Про це свідчать дані звіту World Air Quality Report – 2020. Якщо в 2019 році Україна була на 60-му місці в світі і на 13-му в Європі, то в 2020 році знаходиться на 43-му місці в світі і на 8-му в Європі.

Згідно з рейтингом, за підсумками минулого року найбільш забрудненими в світі є регіони Південної та Східної Азії, зокрема Бангладеш, Китай, Індія і Пакистан, пише ДТ.

Відзначається, що екстремальні забруднення повітря відбулися через лісові пожежі і пил, шторми, пов’язані з підвищенням глобальної температури, а також сільськогосподарські роботи.

При цьому пандемія коронавірусу привела до зменшення забруднення повітря, відзначають автори звіту. За їхніми даними, в 2020 році в 65% містах світу покращилася якість повітря в порівнянні з 2019 роком, тоді як 84% країн мали загальні поліпшення.

Забрудненим третій рік поспіль залишається індійський Нью-Делі. У першій половині сотні рейтингу міст виявилося 35 міст Індії.

В першу п’ятірку міст також увійшли Дакка (Бангладеш), Улан-Батор (Монголія), Кабул (Афганістан) і Доха (Катар).

Київ у рейтингу виявився на 39-му місці, тоді як роком раніше був на 49-му місці.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: