fbpx

Українці у Польщі отримали доступ до безкоштовної медицини нарівні з поляками

Суспільство 20:48, 16.07, 2022

Українці, які знайшли притулок у Польщі, отримали доступ до безкоштовної медичної допомоги нарівні із її громадянами.

Щоб отримати безкоштовну медичну допомогу, потрібно мати закордонний паспорт, в якому є позначка про перетин кордону після 24 лютого 2022 року. Якщо перетнули кордон без закордонного паспорта – документ, що підтверджує дату перетину польського кордону польськими службами. Також необхідно отримати статусу біженця або статус тимчасового захисту, а також аналог українського ідентифікаційного номера – PESEL, пише Ліга.

Номер PESEL надає українцям доступ до послуг сфери охорони здоров’я на постійній основі, соціальної допомоги тощо. Процедуру отримання PESEL для українців спрощено.

Польща надала українцям безкоштовний доступ до медичної допомоги на всіх рівнях, включаючи візити до сімейних лікарів, виклик “швидкої”, спеціалізовану амбулаторну допомогу, діагностику за направленням лікаря, лікування у стаціонарі, психіатричне лікування, реабілітація (крім курортів), стоматологічні послуги.

Система сімейних лікарів у Польщі схожа на українську. При відчутному погіршенні самопочуття та отримання профілактичного супроводу пацієнту слід звернутися до сімейного лікаря. Сімейні лікарі надають консультації, а за потреби направляють до спеціалізованих лікарів (окулісти, кардіологи, ендокринологи та ін.), а також на додаткові діагностичні обстеження та лабораторні дослідження.

Рецепт на ліки можна отримати у сімейного лікаря чи спеціаліста “вузької” спеціальності. Також у сімейного лікаря можна зробити необхідне щеплення дитині.

Вагітні українки, які перетнули кордон з Польщею після 24 лютого 2022 року, мають право на безкоштовне ведення вагітності, пологи та догляд за новонародженим у медичних закладах Польщі, які уклали контракт із NFZ (Національним фондом охорони здоров’я). Для цього потрібно стати на облік в акушерсько-гінекологічну амбулаторію.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: