fbpx

Українці збирають мільйон для філії «Суспільного» у Херсоні: як допомогти

Суспільство 10:40, 04.01, 2023

Під час окупації і після звільнення Херсона «Суспільне» не зупинялось ані на хвилину і працювало, щоб херсонці мали доступ до правдивої інформації. Команда працює, попри те, що окупанти фактично знищили студію. Настав час віддячити. Тому ГО «Львівський медіафорум» запускає збір 1 000 000 гривень, щоб підтримати «Суспільне.Херсон».

На початку повномасштабної війни російські окупанти захопили офіс філії, розікрали та фактично знищили його. Попри це медійники працювали: журналісти в окупації, ризикуючи життям, збирали та передавали матеріали, а їхні колеги в евакуації перетворювали їх на статті та новини. 

Після звільнення міста команда «Суспільне.Херсон» працює під щоденними обстрілами. Вони не тільки розповідають про те, що відбувається в місті, але й допомагають правоохоронцям фіксувати злочини росіян, щоб притягнути їх до відповідальності за порушення звичаїв і правил війни.

Для роботи їм потрібні мобільні телефони, диктофони, камери, ноутбуки, комп’ютери тощо. Саме ці найнеобхідніші потреби має закрити збір від Львівського медіафоруму. Вартість цієї техніки становить приблизно 1 мільйон гривень.

Підтримати «Суспільне» можна за лінком:

На сайті зібрані історії тих, хто створює новини в Херсоні, і тих, для кого ці новини є надзвичайно важливими. Кожен охочий може зробити довільний внесок або надіслати новорічний лист із привітаннями та словами підтримки медійникам Херсона.

«У 2022 українці дізнались, як це жити в інформаційному блекауті. Як це, коли нікому зафіксувати злочини росіян і розповісти про них світові. І журналісти в Херсоні робили можливе і неможливе, аби голоси людей в окупації були почуті, а херсонці мали доступ до життєво необхідної інформації.

Ми запустили цей збір у період зимових свят, тому що впевнені: можливість підтримати “Суспільне” — це цінність для нашої спільноти. Це особлива історія, яку ми хочемо розділити з усіма, хто читає, дивиться, слухає незалежні українські медіа.

Це не тільки допомога для медійників у нескореному місті, але й можливість сказати дякую. Це можливість зробити подарунок самим собі, адже кожен, хто підтримує журналістів, докладається і до розбудови зрілого свідомого суспільства, і до притягнення воєнних злочинців до відповідальності», — розповідає Галина Танай, операційна директорка Львівського медіафоруму.


Львівський медіафорум — громадська організація, що оздоровлює українські медіа. Від 24 лютого команда запустила Програму невідкладної підтримки медіа під час війни й підтримала вже 280 редакцій: фінансами, психологічною допомогою, технікою, енергообладнанням, експертизою.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: