fbpx

Українських заробітчан у Польщі безкоштовно прищеплять від коронавірусу

Суспільство 19:51, 15.12, 2020

У Польщі мають затвердити Національну програму щеплень від коронавірусу; вакцинація має розпочатися у січні і буде безкоштовною та добровільною.

Польський уряд працює над Національною програмою щеплень від коронавірусу. Запис на вакцинацію будуть здійснювати чотирма каналами: у клініках, з використанням інфолінії або інтернет-сторінки, а також електронного рахунку пацієнта.

Очільник Канцелярії прем’єр-міністра Польщі Міхал Дворчик сказав, що пацієнтів реєструватимуть одразу на два візити. Звернення надходитимуть у центральну базу, що під’єднана до усіх пунктів щеплення. Резервація буде автоматичною, на конкретний день та годину. Особи із супутніми захворюваннями зможуть зробити щеплення у першу чергу. «Є категорія захворювань, що підвищує ризик захворювання на Covid-19, і особи з цієї групи зможуть вакцинуватися раніше», – сказав міністр. Такі особи зможуть звертатися до клінік, де можна буде записатися поза чергою. Міністр Міхал Дворчик теж додав, що вакцинуватися зможуть також іноземці, котрі мають посвідки на тимчасове або постійне проживання у Польщі (karta tymczasowego або stałego pobytu, – ред.).

Також речник польського уряду Пьотр Мюллєр заявив про підготовку інформаційної кампанії на тему вакцинації проти коронавірусу. За його словами, акцію будуть підтримувати відомі учені, спортсмени та актори.

За його словами, щеплення є єдиним ефективним методом захисту від короанвірусу. «Це захист здоров’я та життя, а також захист економіки», – сказав він. Він підкреслив, що навіть якщо защепиться багато осіб, ще багато місяців будуть чинними обмеження, інформує Польське радіо.

Щеплення має розпочатися у другій половині січні. Передусім вакцинувати будуть медиків, силові органи, а також мешканців будинків соціальної опіки і старших осіб.

Польський уряд має схвалити Національну програму щеплень. За попередніми повідомленнями, вакцинація буде безкоштовною і добровільною.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: