fbpx

В ІФНТУНГ розповіли, як перетворювати сміття в енергію

Суспільство 10:55, 22.10, 2020

В Івано-Франківську презентували результати дослідження енергетичного потенціалу твердих побутових відходів в області. Зокрема, методом їх спалювання.

Проводили його упродовж року у рамках міжнародного транскордонного проєкту. Його учасники кажуть, що сьогодні в Україні цей потенціал практично не використовується, повідомляється у сюжеті на Канал 402.

“По-моєму, ми можемо дійти до відчутної частки в енергетичному балансі нашої області. Десь до 10 %. Для порівняння: вся відновлювальна енергетика зараз генерує десь відсотків 4. Тому це дуже великий потенціал. Крім того, ми вирішуємо одразу дві проблеми. Маємо додаткове джерело енергії, а також вирішуємо екологічну проблему, яка завжди виникає через сміття”, – говорить керівник української команди проєкту проректор ІФНТУНГ Максим Карпаш.

Процес дослідження відбувався у кілька етапів. Для його проведення на базі університету нафти і газу пів року тому обладнали спеціальну лабораторію визначення питомої теплоти згоряння ТПВ, де й проводили основні аналізи. Отримані результати готові запропонувати інвесторам, аби ті вже на конкретних даних могли визначити потенційну привабливість.

“Ми спалювали сміття з нашого полігону. Відібрали проби і потім спалювали, дивились, скільки енергії можна з цього здобути. Вся ця інформація потрібна для того, аби дивитись, наскільки це буде привабливо для інвесторів”, – каже директор Центру міжнародного співробітництва ІФНТУНГ Артур Воронич.

Експерти наголошують, що подальшій генерації енергії передує сортування відходів. Нині одне з найважливіших завдань – налагодити систему роздільного сміттєзбирання, аби в перспективі не шкодити довкіллю.

“Є близько 30-40%, які непридатні для спалювання. Це скло, метали, негорючі залишки. В такому варіанті, як вона зараз функціонує, для процесів відновлення енергії таким методом теплової обробки це досить складно. І, відповідно, понижується показник відновлення енергії, так і надходить в атмосферу багато забруднювачів”, – каже експерт проєкту, доцент кафедри екології ІФНТУНГ Теодозія Яцишин.

Усі напрацьовані в рамках проєкту рекомендації його учасники передадуть у владні кабінети і сподіваються, що ці пропозиції внесуть до регіональної політики управління ТПВ.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: