fbpx

В ІФНТУНГ відкрили оновлений музей, на ремонт якого витратили понад 100 тисяч євро

Суспільство 18:07, 22.11, 2021

Сьогодні, 22 листопада, в Івано-Франківському національному університеті нафти і газу презентували оновлений Геологічний музей. Його мінералогічна колекція є однією з найкращих у Європі, а у 2007 році постановою Кабінету Міністрів була визнана науковим об’єктом, що становить національне надбання України.

Корисні копалини України, мінерали, петрографія, історична геологія і палеонтологія – експонатів понад 10 тисяч, і всі вони збиралися більше як 140 років на виставках, у приватних колекціонерів, у музеях по всьому світу. Колекцію й зараз поповнюють викладачі ІФНТУНГ, які привозять мінералогічні взірці з далеких мандрівок. В окремій вітрині експонуються дари зарубіжних друзів і партнерів університету, інформує пресслужба ІФНТУНГ.

Реконструювати музей вдалося завдяки реалізації проєкту HE-CROSS із розвитку транскордонного співробітництва щодо популяризації об’єктів історичної та культурної спадщини на транскордонній території Румунії й України.

У межах проєкту для Геологічного музею ІФНТУНГ було виділено понад 100 тисяч євро на ремонтні роботи у виставковій залі й адміністративних приміщеннях музею, виставкові вітрини; системи кондиціонування, безпеки, відеоспостереження, встановлення інфрачервоних обігрівачів, інтерактивної панелі, підставки для експонатів.

На презентацію оновленого музею завітали представники Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Івано-Франківської міської ради, Сучавського університету Штефана чел Маре, викладачі та студенти.

Представники університетів-партнерів проєкту – ІФНТУНГ та Сучавський університет Штефана чел Маре, місцевої влади переконані, що після оновлення музей стане центральним об’єктом геотуристичних маршрутів Прикарпаття.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: