fbpx

В ІФНТУНГ відкрили сучасну лабораторію для підготовки фахівців з відновлюваної енергетики

Суспільство 14:40, 11.11, 2020

В Івано-Франківському національному університеті нафти і газу відбулась презентація першої в Україні освітньої програми бакалаврського рівня вищої освіти «Інженерія відновлюваної енергетики», яка реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) через Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ).  

Світова практика нині віддає перевагу підвищенню енергоефективності й використанню енергії з відновлюваних джерел. Така тенденція змінює не лише технології виробництва енергії, але й кадрові потреби в енергетичному секторі.  

«Ми уже зараз маємо величезний запит від працедавців на наших майбутніх випускників за цією спеціальністю. Це пов’язано зі збільшенням кількості об’єктів відновлюваної енергетики в Україні, яке, в свою чергу, потребує фахівців належного рівня, –  розповідає гарант освітньої програми, проректор ІФНТУНГ Максим Карпаш. – І ми маємо можливість підготувати таких спеціалістів! В нас є прилади, які використовуються в багатьох галузях, а в деяких – ще навіть не використовуються. Наприклад, в нас є установка по водню, де ми можемо його виробити і показати, як він використовується. В наших лабораторіях зібрані справді найкращі зразки установок, які ми тільки змогли знайти. Тому випускники нашої програми вийдуть з університету уже готовими фахівцями з максимальною практичною підготовкою».

В ІФНТУНГ відкрили сучасну лабораторію для підготовки фахівців з відновлюваної енергетики 1
Максим Карпаш

Досі таких спеціалістів в Україні ніхто не готував. У вересні 2020 року навчання розпочали шість перших студентів, відібраних з-поміж 22 претендентів. Деякі серед них склали ЗНО з найвищим балом – 200.

Для навчання й практики студентів освітньої програми «Інженерія відновлюваної енергетики» в університеті відкрили сучасні лабораторії й аудиторії. Це стало можливим завдяки гранту від USAID Проєкту енергетичної безпеки. 

«Від  Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) через Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ) на цей проєкт університет отримав понад два мільйони гривень. 80% коштів витратили на обладнання для лабораторії, а також на програмне забезпечення. За рівнем технічного забезпечення, за рівнем кадрового та програмного забезпечення, за рівнем співпраці з працедавцями – то в нас, без перебільшень, найкраща лабораторія в Україні для підготовки фахівців такого профілю. Також у  нас багато партнерів за кордоном, з якими в нас будуть академічні обміни, тому сміливо можна вважати цю лабораторію й світового рівня», – додає Максим Карпаш.

Також усім учасникам презентували комп’ютерний клас зі спеціалізованим ліцензійним програмним забезпеченням, навчальне обладнання для гідроенергетики, біоенергетики, геліоколекторну станцію, вітрогенератор, набір для демонстрації можливостей водневої енергетики, які стали можливими завдяки гранту від USAID Проєкту енергетичної безпеки.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: