fbpx

В Івано-Франківській ОКЛ готують до протезування пораненого захисника, боксера Романа Примича

Суспільство 12:07, 22.07, 2023

У Центрі фізичної та реабілітаційної медицини Івано-Франківської ОКЛ працюють з військовими. Для відновлення втрачених функцій рук, ніг, усього організму, травмованого через війну, щоби досягти бажаних результатів, потрібна тривала праця й довіра між пацієнтом і фізичним терапевтом, який проводить з воїном чи не найбільше часу, інформує пресслужба ОКЛ.

Фізичний терапевт Максим Пащин працює нині з чотирма пацієнтами, які перенесли ампутацію:

«Процес реабілітації – у кожного індивідуальний. Все залежить від того, як у пацієнта розвинені м’язова сила, витривалість, баланс».

Один з таких пацієнтів – Роман Примич.

«Ми допомогли йому із підготовкою кукси до протезування, а цими днями протезисти зроблять заміри й будемо ставити протез. А далі перейдемо до навчання ходьбі на протезі», – розповідає реабілітолог.

«Думаю, що навчимося», – бадьоро каже Роман. Він зауважує, що реабілітологи тут не з поблажливих, змушують десятки разів повторювати вправи, зате це дає свій результат.

В Івано-Франківській ОКЛ готують до протезування пораненого захисника, боксера Романа Примича 1

Роман фізично сильно підготовлений до цього. Він – колишній спортсмен, займався боксом. Чого лише вартий факт, що після операції з ампутації він уже на другий день присідав на одній нозі й дивував цим усе відділення, додавав упевненості й наснаги своїм побратимам, сусідам по палаті. Завідувачка Центру Катерина Загородня додає, що після спілкування з Романом часто покращується настрій багатьох пацієнтів. Працівники це помічають і радіють, що так є.

«У всіх моїх пацієнтів добре розвинена фізична витривалість, і всі вони хочуть швидко стати на протез, почати ходити. Тому разом працюємо й досягаємо добрих результатів. Роман – теж молодець. Ось подивіться, як він робить «ластівку», – зауважує Максим Пащин.

До слова, цими днями один з перших протезованих військовослужбовців Центру вже повернувся на фронт.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: