fbpx

В Івано-Франківській ОКЛ оперують епілепсію

Суспільство 13:23, 26.09, 2023

У відділенні нейрохірургії Івано-Франківської обласної клінічної лікарні оперують епілепсію. У медзакладі для цього є все необхідне: команда фахівців, відповідне обладнання і, як стверджують, одна із найпотужніших операційних в області та навіть в Україні, інформує пресслужба Івано-Франківської ОКЛ.

“Маємо інтраопераційний нейромоніторинг та інтраопераційну електроенцефалографію, яку пишемо під час операції, і навігаційну систему, яка дозволяє вичислити зони, які підлягають видаленню, і відповідні мікроскопи, – розповідає завідувач відділення Андрій Мартин. – Все це необхідно, щоб оперувати епілепсію. Без зайвої скромності скажу, що наразі ми єдині в області знаємося на лікуванні цієї хвороби”.

В Івано-Франківській ОКЛ оперують епілепсію 1

Андрій Мартин звертає увагу на те, що діагностика епілепсії є найдорожчою в нейрохірургії.

“Треба проводити консиліуми, залучати неврологів, психіатрів, епілептологів, має бути фаховий мультидисциплінарний підхід. Але загалом в лікування епілесії у нас і досі “совєтскій союз”, – констатує він.

При цьому додає, що по Україні вже почали з’являтися лікувальні центри, зокрема, віднедавна є на Закарпатті та у Львові. Фахівці обласної клінічної лікарні тісно співпрацюють з Інститутом нейрохірургії, роблять спільні операції зі своїми київськими колегами.

Лікар пояснює, що епілепсію спричиняє зона в мозку та нейрони, які постійно знаходяться в активному стані. Коли їхній заряд стає більшим, тоді виникає приступ.

Причин багато: вроджені зміни в мозку, пухлини, травми. “Є багато варіантів епілепсії, які хірургічно піддаються лікуванню. Не всі, але частину складних, затяжних епілепсій можна вилікувати хірургічно”, – запевняє заввідділення Мартин.

За його словами, епілепсія у дітей найчастіше має вроджений характер.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: