fbpx

В Івано-Франківську нова система оповіщення повітряної тривоги працює неправильно — ОВА

Суспільство 13:57, 17.06, 2023

Віднедавна в Івано-Франківську працює нова система оповіщення повітряної тривоги. Вона інформує жителів міста про небезпеку не лише сиреною, а й словами. Тепер сирена звучить двічі: на початку тривоги та після відбою. А, окрім сирени, до мешканців звертається чоловічий голос.

В управлінні з питань цивільного захисту обласної військової адміністрації вважають це порушенням, інформує Суспільне.

Начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Івано-Франківської міської ради Ігор Влізло розповів, що система оповіщення, що працювала в місті до встановлення нової, застаріла і часто давала збої або взагалі не звучала. Довелося замінити на нову – цифрову.

За його словами, підрядника знайшли в Тернополі. Компанія, яка встановлює нові системи оповіщення людей про повітряну тривогу, зголосилася за 900 тисяч гривень на ці роботи й в Івано-Франківську.

“Звучить повітряна тривога — вона вмикається. Завершилася повітряна тривога, вона знову вмикається. Тобто знову йде звук і слова “Завершення повітряної тривоги”, дослівно не можу сказати. Все. Тобто, це — нова сучасна система, яка базується на цифрі. У державі оголошується повітряна тривога, і вона автоматично вмикається не лише в нас, а й у 150 населених пунктах України — там, де вона встановлена”, — каже Влізло.

Нова система оповіщення поки працює в тестовому режимі. Зараз по місту вона встановлена у 5 місцях, до кінця літа на території громади планують встановити ще 5 нових систем оповіщення.

Начальник управління з питань цивільного захисту Івано-Франківської обласної військової адміністрації Володимир Стебницький каже, що нова система оповіщення повітряної тривоги в Івано-Франківську працює неправильно.

“У нас в області оновлення немає. Це місто Франківськ видумало таке. Ми їм зробили зауваження і дали термін це усунути. Це неправильно зроблено, у невідповідності до нормативних актів. Немає такого, що після відбою має звучати сирена. Повинне просто іти голосове оповіщення, що відбій тривоги. А в Івано-Франківську ще кілька секунд звучить сирена. Це неправильно”, — говорить Володимир Стебницький.

За його словами, міська рада не радилася з обласною військовою адміністрацією щодо встановлення нової системи оповіщення.

“Загальноприйнятим є те, що електромеханічна сирена вмикається на 3-5 хвилин. Звучить переривчастим звуком і привертає увагу словами: “Увага всім!”. Після цього йде голосове повідомлення, де ви чуєте: “Шановні громадяни, загроза повітряної атаки” чи “… загроза ракетного удару”, чи “… загроза хімічної атаки”, чи “… загроза ядерної атаки”. Тобто є різні види. В кінці, коли відбій, йде голосове повідомлення з гучномовців: “Шановні громадяни, закінчилася повітряна тривога”. Десь так, дослівно не пам’ятаю. Поки що ми так працюємо з повітряною тривогою”, — пояснив, як має працювати сирена, Володимир Стебницький.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: