fbpx

В Обласній дитячій лікарні музикотерапія допомагає передчасно народженим малюкам

Суспільство 20:30, 31.05, 2023

В Івано-Франківській обласній дитячій лікарні з 31 травня почала працювати система музикотерапії для передчасно народжених дітей.

Музика зазвучала у відділенні інтенсивного виходжування та ранньої реабілітації передчасно народжених дітей.

В Обласній дитячій лікарні музикотерапія допомагає передчасно народженим малюкам 1
Музику малюкам можна в цьому віці не більше 4 годин на добу

У палатах рівень звуку регулюють самі батьки — для цього є спеціальний додаток, який можна завантажити за QR-кодом, розповіла Суспільному постова медсестра Марія Козінчук.

З її слів, центр керування системи музикотерапії розташовується на сестринському посту. Медпрацівники регулюють гучність музики в коридорі або їдальні.

Мати вісьмох дітей Лідія Мердок, яка зараз перебуває з наймолодшим у відділенні, каже: музика діє як заспокійливе не лише на дитину, а й на неї.

“Коли музика грає, син спокійніший. Йому подобається. Коли нервується, ми вмикаємо музику – і дитина заспокоюється. Більше подобаються колискові”, — розповідає Лідія Мердок.

В Обласній дитячій лікарні музикотерапія допомагає передчасно народженим малюкам 2
Малюку подобаються колискові

За словами педіатрині-неонатологині Анастасії Стефанишин, правильно підібрана музика сприяє швидшому розвитку та одужанню дитини. З її слів, лікарі розробили спеціальні щоденники прослуховування мелодій для батьків, адже вмикати музику дітям можна не більше чотирьох годин на добу.

“Це максимально прості мелодії. Пріоритетом є записи, які містять жіночий або дитячий вокал. Ми врахували перепади звуків, висоту тембру, щоб не було подразливих звучань. Передчасно народжені сприймають високий тембр краще. Будуть, звісно, українські колискові, тому що це зв’язок з традиціями та мовою”, — пояснює Анастасія Стефанишин.

За словами завідувачки відділення інтенсивного виходжування та ранньої реабілітації передчасно народжених дітей Олени Олійник, система музикотерапії коштує майже 60 тис. грн. Проєкт грантом підтримав громадський ресторан Урбан Спейс 100.

В Обласній дитячій лікарні музикотерапія допомагає передчасно народженим малюкам 3
Батьки самі регулюють звук

Зі слів Олени Олійник, при створенні плейлистів врахували поради закордонних колег.

“Важко було врегулювати звук, але багато нам допомогли музиканти нашого міста. Наразі ми намагаємося зробити так, щоб воно звучало ідеально”, — говорить Олена Олійник.

Відділення інтенсивного виходжування та ранньої реабілітації передчасно народжених дітей розраховане на 25 малюків. В середньому за місяць тут змінюються 15 дітей.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: